Aktualności

2021-10-11

Nasze start-upy z dofinansowaniem z PARP

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła wyniki 12. rundy konkursu „Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej”. Dofinansowanie otrzymały dwa start-upy inkubowane w KPT w ramach Platformy Startowej Start In Podkarpackie.

Celem konkursu „Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej” jest wsparcie działalności biznesowej start-upów, które pomyślnie zakończyły projekt dla platform startowych i otrzymały rekomendację. Dofinansowanie można przeznaczyć na przeprowadzanie działań, m.in. promocyjno-informacyjnych, służących ekspansji rynkowej, w tym międzynarodowej, zakup usług doradczych związanych z rozwojem modelu biznesowego, zakup środków trwałych oraz wynagrodzenie personelu.

Dwa startupy, które inkubowane były w Kieleckim Parku Technologicznym w projekcie Platformy startowe Start in Podkarpackie, w ramach IV rundy inkubacji, otrzymały dofinansowanie. Wśród nich są:

WOODEN HOLDS – platforma pozwalająca na zamawianie spersonalizowanych chwytów wspinaczkowych;

DESIGN FORM STUDIO – aplikacja, przeznaczona do zautomatyzowania procesu projektowania i produkcji, umożliwiającego klientowi personalizację końcowego produktu, jakim jest mebel.

Lista wszystkich projektów, które spełniły kryteria wyboru znajdują się ==> TUTAJ

---

Do 31.10.2021 r. trwa nabór do 6. rundy inkubacji w projekcie Platformy Startowe Start In Podkarpackie!

Platforma Startowa Start In Podkarpackie, której koordynatorem w województwie świętokrzyskim jest Kielecki Park Technologiczny, to projekt skierowany do osób posiadających innowacyjny, minimum w skali kraju, pomysł na biznes w takich branżach, jak lotnictwo, motoryzacja, budownictwo, IT/ICT. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie rozwoju innowacyjności startupów poprzez kompleksowy program inkubacji, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą przekształcić swój pomysł w produkt/usługę. Po zakończonym procesie inkubacji startupy mogą ubiegać się o dofinansowanie nawet do miliona złotych z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach programu „Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej”.

Projekt Platformy Startowe Start In Podkarpackie jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia.

Więcej informacji pod LINKIEM.

Powrót