Aktualności

2019-10-28

Poznają rozwiązania wykorzystywane przez Google. Bezpłatne warsztaty w KPT w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

Kielce znalazły się na liście miast, w których odbędą się bezpłatne warsztaty z wykorzystaniem metody projektowania innowacyjnych rozwiązań stosowanej w firmie Google. 20 listopada wykwalifikowani trenerzy poprowadzą zajęcia w Kieleckim Parku Technologicznym.

Warsztaty pn. „Projektanci Innowacji PFR” organizowane są w największych miastach w Polsce. To wspólna inicjatywa Google i Polski Fundusz Rozwoju.
- Masz pomysł na biznes? Chcesz projektować innowacje tak, jak robi się to w Google? To jedyna i niepowtarzalna okazja, by spotkać się z ekspertami w tym zakresie – zachęca Marcin Januchta z Działu Promocji i PR KPT. Dodaje, że „Projektanci Innowacji PFR” to ogólnopolska akcja edukacyjna. Warsztaty uczą kreatywnego myślenia oraz tworzenia nowatorskich produktów i usług przy wykorzystaniu metodologii Design Thinking. Program bazuje na wewnętrznej metodzie stworzonej na potrzeby rozwoju innowacji w Google pod nazwą Creative Skills for Innovation Lab.

Program jest skierowany do osób reprezentujących umiejętności: biznesowe, inżynierskie, humanistyczne, artystyczne oraz naukowo-medyczne. Wiek nie ma znaczenia - liczy się chęć rozwoju i pracy nad obecnymi i przyszłymi pomysłami.

Jak tłumaczą organizatorzy, design thinking to usystematyzowany proces rozwoju pomysłu od początkowej idei do stworzenia prototypu. Trenerzy pokażą jak zidentyfikować realne problemy użytkowników, tworzyć radykalnie innowacyjne rozwiązania i testować stworzone koncepcje produktów i usług. Google chce w ten sposób nie tylko dzielić się doświadczeniem i metodami stosowanymi w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań i technologii, ale również pokazać jak w praktyce wykorzystać tę metodologię.

W pierwszej edycji „Projektantów Innowacji PFR” w warsztatach wzięło udział blisko 1300 osób. Wiele z nich stworzyło prototypy swoich produktów, które w przyszłości zamierzają wprowadzić na rynek, a aż 9 proc. uczestników założyło swój start-up.

Zainteresowani warsztatami w Kieleckim Parku Technologicznym mogą rejestrować się poprzez stronę projektanciinnowacji.pl lub bezpośrednio przez link: https://events.withgoogle.com/projektanci-innowacji-pfr-kielce-2011/

- Na zgłoszenia czekamy do 13 listopada. Liczba miejsc jest ograniczona, więc należy się pospieszyć z zapisami. Zajęcia prowadzone  będą w języku polskim i kończą się otrzymaniem certyfikatu – dodaje Marcin Januchta.

Warsztaty organizowane są w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, którego KPT jest koordynatorem w województwie świętokrzyskim. Instytucje (firmy, urzędy, organizacje itp.), które w tygodniu 18-24 listopada chcą zorganizować u siebie warsztaty, spotkania lub inne proprzedsiębiorcze aktywności, mogą rejestrować się poprzez stronę www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl   

Powrót