Aktualności

2019-10-14

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości bez barier

Biznes bez barier – to hasło tegorocznej edycji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, wydarzenia, którego koordynatorem regionalnym jest Kielecki Park Technologiczny.

12. edycja rusza 18 listopada. To największe przedsięwzięcie w Polsce promujące świadomy rozwój i aktywną postawę w każdej sferze życia. Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie się ponad tysiąc wydarzeń na terenie całego kraju, zarówno w małych, jak i dużych miejscowościach. Będą to warsztaty z zakresu umiejętności miękkich, szkolenia z różnych aspektów przedsiębiorczości czy inspirujące spotkania z ludźmi sukcesu. - ŚTP to taki ogólnoświatowy festiwal przedsiębiorczości - mówi Michał Pawłowski, prezes Fundacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, organizującego Tydzień w Polsce.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest różnorodność w biznesie. Organizatorzy przy tej okazji chcą zastanowić się, jakie narzędzia mogą pomóc osobom, dla których przedsiębiorczość stanowi prawdziwe wyzwanie.  - Temat ma odzwierciedlenie w tym, co aktualnie dzieje się w biznesie. Nowe technologie dały możliwość osiągnięcia sukcesu osobom, które jeszcze kilka lat temu były społecznie wykluczone  - mówi Michał Pawłowski. Chodzi tu na przykład o osoby z niepełnosprawnością, które dzięki powszechnemu dostępowi do Internetu i rozpowszechnieniu pracy zdalnej mogą pracować na równi z innymi.

- Chcemy pokazać, że takie czynniki jak rasa, wyznanie, płeć czy orientacja seksualna nie powinny w żaden sposób dyskryminować osoby chętnej do działania. Każdy, kto chce spróbować swoich sił w biznesie powinien dostać taką możliwość - dodaje Dominika Nakielska, wiceprezes Zarządu Fundacji.

Na stronie internetowej www.tydzienprzedsiebiorczosci.pl ruszyła już rejestracja wydarzeń za pomocą platformy Konfeo na tegoroczną edycję. W województwie świętokrzyskim koordynatorem jest Kielecki Park Technologiczny. – Promowanie postaw przedsiębiorczych, wsparcie przedsiębiorców to nasza codzienność. Dlatego zawsze chętnie włączamy się w to wydarzenie zachęcając inne działające w tym zakresie instytucje w naszym regionie by w tym wyjątkowym tygodniu w roku organizowały różnego rodzaju aktywności – mówi Marcin Januchta, kierownik Działu Promocji i PR KPT. Dodaje, że oprócz zachęcania innych do zaangażowania się w projekt, Park współorganizuje warsztaty w ramach programu Projektanci Innowacji PFR. Jest to projekt organizowany przez Google w strategicznym partnerstwie z Polskim Funduszem Rozwoju. Warsztaty poprowadzą wykwalifikowani trenerzy, którzy będą uczyć kreatywnego myślenia i tworzenia innowacyjnych pomysłów i rozwiązań. Zapoznają się z metodą Design Thinking, stosowaną w Google by tworzyć przełomowe rozwiązania i innowacyjne technologie. – Warsztaty odbędą się 20 listopada w godzinach 9-17 i zapraszamy na nie aspirujących przedsiębiorców reprezentujących doświadczenie inżynierskie, biznesowe, artystyczne, czy naukowe, którzy chcą się rozwijać i pracować nad obecnymi i przyszłymi pomysłami – tłumaczy Marcin Januchta.  

Udział w zajęciach jest bezpłatny, należy się jednak zarejestrować do 4 listopada poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: https://projektanci-innowacji-pfr-kielce-tp2019-t.konfeo.com

12. edycję ŚTP w województwie świętokrzyskim honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezydent Miasta Kielce. 

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości jest organizowany od 2008 roku, w 170 krajach świata, zrzesza tysiące partnerów organizujących wydarzenia dla milionów uczestników. Polska jest jednym z liderów tego światowego ruchu. W 2017 roku w ŚTP włączyło się ponad 900 partnerów, którzy zorganizowali w sumie 1478 wydarzeń, w których wzięło udział 112 000 uczestników.

 

Powrót