Społeczność KPT / Lokatorzy

Lokatorzy KPT to przede wszystkim zespół dobrze funkcjonujących przedsiębiorstw, oferujących szeroką gamę usług. Sprawdź co mogą dla Ciebie zrobić. Poszukaj firmy w spisie alfabetycznym lub skorzystaj z wyszukiwarki branżowej.

abc a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z

VIVE Group

Grupa powiązanych ze sobą spółek, z których główna – VIVE Textile Recycling, działając od 26 lat, jest liderem branży recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie. Grupa VIVE stawia sobie za cel stuprocentowe wykorzystanie odzieży używanej, segregowanej każdego dnia w ilości setek ton. Nieustannie rozwija działalność w kolejnych obszarach, takich jak transport i logistyka, optymalizacja kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa, czy innowacyjne metody recyklingu. W skład grupy wchodzą: VIVE Textile Recycling, VIVE Logistic Services, VIVE Management, VIVE Innovation. Jednocześnie, jako przedsiębiorca odpowiedzialny społecznie, VIVE Group wspiera działalność Klubu Sportowego VIVE Kielce oraz Fundacji VIVE Serce Dzieciom.

Mając świadomość, że przyszłością branży jest całościowe wykorzystanie surowca, VIVE Group inwestuje w opracowywanie nowoczesnych i wydajnych procesów recyklingu tekstyliów, które umożliwią wytwarzanie nowych produktów z przetworzonych włókien tekstylnych. Misją VIVE Group jest nadawanie drugiego życia tekstyliom i stosowanie się do idei 3R: reuse (użyj ponownie), reduce (zredukuj), recycle (przekaż do ponownego przetworzenia).

Dzięki optymalizacji kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwo i zastosowaniu innowacyjnych metod recyclingu VIVE Group jest obecnie wiodącą firmą w Polsce produkującą paliwo alternatywne z tekstyliów, którego głównym odbiorcą jest Cementownia Ożarów S.A.. Stworzyła ponadto innowacyjny kompozyt tekstylny, mający zastosowanie w przemyśle i produkuje czyściwo przemysłowe wykorzystywane przez przedsiębiorstwa wielu branż. Rozwija swoją działalność również w obszarach transportu i logistyki, oferując swoim klientom szeroki zakres usług TSL oraz rozwiązania magazynowe w klasie A/A+. Specjalizuje się w transporcie ładunków przestrzennych i standardowych, wysokokubaturowymi nadwoziami wymiennymi systemu BDF realizując przewozy na rynku międzynarodowym i oferując system dystrybucji do sieci handlowych z wykorzystaniem własnego taboru dedykowanego.

Firma stawia sobie za cel stuprocentowe wykorzystanie odzieży używanej, segregowanej każdego dnia w ilości setek ton, przy wykorzystaniu najnowocześniejszych w Polsce, w pełni skomputeryzowanych linii do sortowania odzieży, umożliwiających przerób 500 ton surowca na dobę z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych ISO 9001 i 14001. Każdego dnia ponad 990-osobowa załoga w systemie 3-zmianowym sortuje i pakuje gotowe produkty z 700 różnych grup asortymentowych. Tak przygotowane produkty trafiają do ponad 70 krajów na świecie oraz do sieci  sklepów VIVE Profit z niepowtarzalną odzieżą używaną, w całej Polsce.

Więcej

Velorum

Kompleksowa pomoc w procedurze aplikowania o dotacje.

Kompleksowa pomoc w procedurze aplikowania o dotacje:
• rozpoznanie potrzeb Klienta
• dobór odpowiedniego naboru wniosków
• optymalizację projektu pod kątem wymogów programowych i kryteriów oceny
• przygotowanie kompletu wymaganych dokumentów (w tym pisanie wniosków
o dotacje)
• zarządzanie projektem, aż po jego rozliczenie


Kompleksowe przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej na potrzeby ubiegania się o dofinansowanie ze środków:
• Regionalnych Programów Operacyjnych
• Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
• Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
• Europejskiego Funduszu Społecznego
• Zakładu Ubezpieczeń Społecznych
• Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa
• Powiatowego Urzędu Pracy
• programów krajowych ogłaszanych przez Ministra Zdrowia
Wnioski o wydanie opinii o celowości inwestycji w systemie IOWISZ.
Profesjonalna i stała opieka merytoryczna obejmująca wszystkie etapy skutecznego pozyskiwania dofinansowania.


Firma oferuje również:
• profesjonalne SZKOLENIA Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ
• świadczymy usługi w zakresie SZKOLEŃ BHP
• szkolenia z zakresu PPOŻ
• szkolenia z zakresu opracowania BIZNESPLANU

Więcej

Vitrintec Sp. z o.o.

 

Firma Vitrintec dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu systemów aluminiowo-szklanych. Począwszy od projektowania, poprzez produkcję i dystrybucję, szczególny nacisk kładąc na jakość oferowanych produktów. Systemy Vitrintec to innowacyjne podejście do projektowania architektury szklanej. Powstają w odpowiedzi na rosnące potrzeby stale rozwijającej się branży stolarki otworowej.


Wartością nadrzędną firmy jest zapewnienie użytkownikom komfortu oraz wysokiej estetyki wnętrza. Vitrintec za cel stawia sobie dbałość o detale, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo. Z tego względu opracowała produkty o minimalistycznej geometrii, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom projektowym są gwarantem wysokiej izolacyjności akustycznej oraz ognioodporności. Wysoko wykwalifikowana grupa młodych inżynierów stale planuje i wdraża nowe produkty, dążąc do udoskonalania oferty. Projektanci uwzględniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, oferując systemy spełniające określone prawem i normami wymogi, opatrzone dokumentami Krajowej i Europejskiej Oceny Technicznej. Vitrintec stale podąża nie tylko za potrzebami użytkowników, ale również środowiska. Firma stawia na wspieranie rodzimej gospodarki: oferuje produkty w stu procentach polskie; produkowane z surowca pochodzącego z lokalnych źródeł. W 2022 roku Vitrintec zainwestował w park maszynowy. Produkcję obsługują dwie linie do prefabrykacji aluminium oraz kompleksowej obróbki szkła, malarnia proszkowa i inne niezbędne urządzenia. Hale produkcyjne zasilane są zieloną energią a przedsiębiorstwo pracuje z wykorzystaniem elektrooszczędnych maszyn, sterowanych numerycznie.


Od stycznia 2023 r. Vitrintec posiada także nową siedzibę usytuowaną na terenie KPT. Dzięki przeprowadzce zarówno produkty jak i warunki, w jakich odbywa się produkcja, prezentują najwyższy poziom jakości.

Więcej