Digital Security for Young Entrepreneurs (DiFens)

Digital Security for Young Entrepreneurs (DiFens) - projekt z obszaru edukacji informatycznej. Kielecki Park Technologiczny w partnerstwie z Cyprem, Słowenią, Bułgarią i Grecją, przygotował projekt, który porusza kwestie takie jak rola Internetu w życiu codziennym, w prowadzeniu firmy oraz powiązane z tym zagrożenia.

 


 

Projekt DiFens skierowany jest do uczniów i studentów - potencjalnych przedsiębiorców, startupów, jak również do pracowników młodzieżowych, nauczycieli i wykładowców.

Partnerzy projektu zbudują międzynarodową bazę wiedzy dotyczącą zagadnień bezpieczeństwa w sieci. Ponadto przeprowadzą cykl szkoleń dla nauczycieli, wykładowców z takich tematów jak: zagadnienia prawne związane z bezpieczeństwem cyfrowym, ocena niebezpieczeństw w sieci, cyberprzestępstwa, digitalizacji biznesu.

Mentoring i szkolenia on-line przewidziane są również dla startupów i młodych ludzi planujących prowadzenie działalności gospodarczej. W projekcie nie zabraknie działań upowszechniających jak Dni Informacyjne DiFens, konferencja i film promocyjny.

W ramach projektu powstał już e-podręcznik DiFens pełniący funkcję poradnika, który w innowacyjny sposób przedstawia aspekty bezpieczeństwa cyfrowego, dotyczące kwestii prawnych, cyber-bezpieczeństwa, oceny ryzyka bezpieczeństwa cyfrowego i cyfryzacji biznesu. Publikacja została przygotowana w polskiej i angielskiej wersji językowej.

E-podręcznik DiFens PL

E-podręcznik DiFens ENG

Czas realizacji projektu: 18-mcy  od 01.09.2017 do  28.02.2019 r. i jest współfinansowany z programu Erasmus+.

Koordynator projektu: University of Cyprus(UCY)  - Cypr(Nicosia)

Partnerzy:

  • ZAVOD CMLC – Słowenia (Celje)
  • Kielecki Park Technologiczny – Polska(Kielce)
  • Law and Internet Foundation – Bułgaria (Sofia)
  • Young Entrepreneurs of Thessaloniki – Grecja(Evosmos-Thessaloniki)