Aktualności

2013-09-02

Po stażu w KPT otrzymają pracę


Wszyscy studenci, którzy przez dwa miesiące praktykowali w firmie Mansourcing otrzymali propozycję pracy. Młodzi ludzie wykorzystali szansę, jaką dał im projekt „@kademia IT w biznesie KPT-Mansourcing” realizowany  przez Kielecki Park Technologiczny.

Cała grupa, czyli 11 osób, to studenci i absolwenci Politechniki Świętokrzyskiej.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy ze stażystami. Cała grupa sprawdziła się i dlatego zdecydowaliśmy się na to, żeby zaproponować im pracę. Teraz zostaną zaangażowani w projekty, które realizujemy – mówi Janusz Dreziński, prezes firmy Mansourcing.
Nowi pracownicy zostaną włączeni do zespołów, które przygotowują m.in. aplikacje mobilne, aplikacje webowe oraz pracują nad wdrożeniem w życie programów klasy Enterprise, a także będą realizować projekty unijne. Studenci oceniając staż podkreślali, że w ciągu dwóch miesięcy udało się im zdobyć wiele umiejętności praktycznych.
- Wymagana tutaj wiedza praktyczna różni się od wiedzy, którą zdobiliśmy  na studiach.  W praktyce jest całkiem inaczej. Uczyliśmy się rzeczy, z którymi nie spotkaliśmy się na uczelni. Studia to fundament, ale w poszukiwaniu pracy bardzo ważna jest  praktyka i właśnie w czasie stażu mamy szansę w zdecydowany sposób poszerzyć zasób wiadomości – mówi Mariusz Bilina, jeden ze stażystów. 
Młodzi informatycy podkreślają, że ważna w pracy jest także atmosfera.
- Pracujemy jak pozostali  pracownicy, dziś już czujemy się częścią zespołu – zapewnia Paweł Giemza.
Z efektów projektu zadowolony jest także dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego  Szymon Mazurkiewicz.
- Cieszymy się, że dzięki naszej pomocy młodzi ludzie zdobyli doświadczenie a teraz mają szansę na stałe zatrudnienie. Dużą satysfakcję daje informacja, że wszyscy otrzymali propozycję pracy. To pokazuje, jak bardzo takie działania, jak projekt „@kademia IT w biznesie” są potrzebne – mówi Szymon Mazurkiewicz.
Projekt „@kademia IT w biznesie KPT-Mansourcing” realizowany przez Kielecki Park Technologiczny, firmę Mansourcing oraz kieleckie uczelnie wyższe jest odpowiedzią na potrzeby firm z branży informatycznej, które mimo dużej liczby absolwentów mają problemy ze znalezieniem pracowników.Powrót