Aktualności

2024-07-08

Praca dyplomowa inspirowana KPT

Współpraca pomiędzy KPT a społecznością ma miejsce na wielu różnych polach. Tym razem działalność Parku stała się inspiracją dla studenta studiów magisterskich na kierunku architektura. Wiktor Hładki, obecnie absolwent Politechniki Krakowskiej, w ramach swojej pracy dyplomowej podjął wyzwanie stworzenia alternatywnej koncepcji inkubatora technologicznego CALIFORNIA INC.

Zaprojektowana przez młodego architekta bryła budynku wpisuje się w kontekst monochromatycznych obiektów, które powstały w okolicy. Elastyczne powierzchniowo biura można dostosować do różnych potrzeb użytkowników, a sale konferencyjne i szkoleniowe, audytorium oraz parking podziemny mają zapewnić komfort i wygodę najemcom oraz gościom. W projekcie budynku znalazły się również przestrzenie co-workingowe i integracyjne, min.  usługi gastronomiczne, siłownia oraz przestrzenie rehabilitacyjno-wypoczynkowe.

„Miałem pomysł na bryłę obiektu, która będzie nowoczesna, a jednocześnie zostaną w niej użyte klasyczne materiały, choćby takie jak cegła. Chciałem, żeby obiekt był harmonijny kolorystycznie, stąd materiały pozostające w odcieniach szarości, bardziej kontrastowy materiałowo, dlatego też powstała druga skóra obiektu o odważniejszej formie ze szkła z powłoką kwantową i chyba najbardziej zależało mi na tym, aby cały obiekt funkcjonował jako całość, również uwzględniając zewnętrze obiektu.”- komentuje Wiktor Hładki.

Młody architekt bazował na wytycznych z zamówienia publicznego, jednak przebieg pracy na bieżąco konsultował z Justyną Lichosik, Dyrektor KPT. Zaangażowanie w budowanie relacji pomiędzy projektantem a inwestorem zostało docenione przez dr. hab. inż. arch. Tomasza Kapeckiego i dr hab. inż. arch. Annę Bojęś-Białasik, opiekunów naukowych.

Praca, obroniona z wyróżnieniem, została dostrzeżona w środowisku akademickim i nominowana do nagrody dziekana Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Jej dalsze losy poznamy w grudniu. Trzymamy kciuki za Wiktora Hładkiego i jego projekt!
Galeria zdjęć

Powrót