Aktualności

2024-04-22

Druga edycja Kieleckich Dni Informatyki za nami!

 

Prawie 300 osób wzięło udział w Kieleckich Dniach Informatyki organizowanych wspólnie przez Kielecki Park Technologiczny, Urząd Miasta Kielce oraz Politechnikę Świętokrzyską.

KDI to dwudniowe wydarzenie, które przyciągnęło pasjonatów informatyki, uczniów, studentów oraz wszystkich zainteresowanych i odbyło się 16 oraz 17 kwietnia 2024 r. w Kieleckim Parku Technologicznym oraz na Politechnice Świętokrzyskiej.

- Jako Kielecki Park Technologiczny z wielką przyjemnością włączyliśmy się w Kieleckie Dni Informatyki. KPT to miejsce, gdzie stwarzamy dogodne warunki i wspieramy kreatywne firmy technologiczne. Na naszym pokładzie jest dzisiaj ponad 300 podmiotów, z których prawie 30% to firmy informatyczne. Pozostałe jednak nie mogłyby funkcjonować bez informatyki, dlatego tak ważne jest podkreślenie, że informatyka to przyszłość – zaznacza Justyna Lichosik, Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

W ramach eventu uczestnicy wzięli udział w ponad 20 prelekcjach i warsztatach. Podczas HACKATHONu, czyli nocnego programowania, studenci mieli okazję wspólnie pracować nad innowacyjnymi projektami. W tej części wzięło udział 8 zespołów, w tym 30 uczestników, nad którymi czuwało 18 mentorów wspierających. W drugim dniu odbył się test informatyczny dla szkół podstawowych, średnich oraz studentów, który przyciągnął 109 uczestników. Łączna pula nagród pieniężnych - w hackathonie oraz teście informatycznym - wyniosła aż 20 000 !  

Tegoroczne hasło Kieleckich Dni Informatyki to „AI i Ty”. Jak podkreśla Dyrektor KPT: - To bardzo aktualne hasło, bo sztuczna inteligencja jest wśród nas. Jednak w AI i Ty również ważny jesteś Ty, Studencie, Licealisto, Pracowniku. To Ty będziesz wykorzystywał sztuczną inteligencję. W tym wszystkim ważne jest to, żeby się z nią zaprzyjaźniać i wykorzystywać ją mądrze.

- Bardzo nas cieszy, że prawie 300 osób wzięło udział w tym wydarzeniu. Gratuluję bardzo serdecznie wszystkim wygranym oraz wyróżnionym zarówno w teście informatycznym, jak i  hackathonie. Dziękuję wszystkim partnerom, którzy włączyli się w przygotowanie Kieleckich Dni Informatyki – podsumowuje Justyna Lichosik.

PARTNERZY:

Platynowy Hackathon - Altar
Złoty Hackathon - Globtrak
Srebrny Hackathon - Transition Technologies PSC
Platynowy Test - Infover
Złoty Test - WN Legal
Srebrny Test - OptiBuy – a WNS Company
Platynowy Merytoryczny - ITM Code

Partnerzy: BritenetIBMStudio KolporpressSamsung R&D Institute PolandSilevisSODMiNCloudware PolskaSynergiaIT CodeMasterlease

Patronaty Honorowe: Wojewoda ŚwiętokrzyskiMarszałek Województwa ŚwiętokrzyskiegoŚwiętokrzyski Kurator OświatyPrezydent Miasta KielceJM Rektora Politechniki Świętokrzyskiej

Patronaty medialne: Radio EM KielceRadio KielceTVP 3 KielceEcho DniaWkielcachFundacja Edukacyjna PERSPEKTYWY

 

Więcej informacji o atrakcjach, jakie odbyły się w ramach Kieleckich Dni Informatyki 2024 na stronie:

https://www.technopark.kielce.pl/pl/kieleckie_dni_informatyki
Galeria zdjęć

Powrót