Aktualności

2024-03-20

Konferencja inaugurująca Technopark Kielce DIH

19 marca 2024 roku w Kieleckim Parku Technologicznym odbyła się inauguracja projektu Technopark Kielce Digital Innovation Hub (DIH). Konferencja zgromadziła partnerów projektu, przedstawicieli biznesu oraz ekspertów w dziedzinie nowych technologii, którzy wspólnie uczestniczyli w rozpoczęciu nowej ery innowacji cyfrowych w regionie świętokrzyskim.

 

Cyfryzacja jest kluczem do rozwoju nowoczesnej gospodarki, otwierając przed nami drzwi do innowacji, zwiększania efektywności i konkurencyjności. Dlatego właśnie, inwestując w projekt TK DIH, inwestujemy w przyszłość - nie tylko Technoparku, ale całego regionu i miasta. To, co robimy dzisiaj, kształtuje warunki, w których będziemy żyć jutro – mówiła Justyna Lichosik, Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

 

W trakcie wydarzenia uczestnicy mieli okazję zapoznać się z misją i celami projektu Technoparku Kielce DIH, który jako jeden z 11 wybranych w Polsce Europejskich Centrów Innowacji Cyfrowych staje się centralnym punktem wsparcia dla przedsiębiorstw w procesie transformacji cyfrowej. Prezentacje partnerów oraz dyskusje skupiły się na narzędziach niezbędnych do skutecznego wdrożenia zmian cyfryzacyjnych oraz na korzyściach, jakie niesie za sobą aktywne uczestnictwo w cyfrowej rewolucji.

 

Współpraca z Technoparkiem Kielce DIH została przedstawiona jako szansa na przyspieszenie procesów innowacyjnych, zwiększenie efektywności operacyjnej oraz otwarcie drzwi na nowe możliwości biznesowe dla firm w regionie i rozwój miasta.

 

Prezentacje oferoanych usług i produktów przedstaiwali Partnerzy projektu:

 

Optibuy - Tomasz Piaseczny Group Manager

Politechnika Świętokrzyska - Anna Depczyńska, broker technologii – koordynator z ramienia Ośrodka Transferu Technologii Politechniki Świętokrzyskiej

Infover - Piotr Gwiazda, dyrektor handlowy INFOVER

Świętokrzyski Związek Pracodawców Prywatnych Lewiatan - dr Anna Kaczor Dyrektor Biura Związku

Altar - Łukasz Ratuski, Key Account Manager Altar 

ITM Code  - Dariusz Dubielis Prezes Zarządu

Fundacja Rozwoju Przemysłu - Karol Kaczmarski, członek Zarządu Fundacji Rozwoju Przemysłu

Cabiomede - Anna Barteczko – Prezes Zarządu, Mateusz Pawlik – Dyrektor Operacyjny

EdTech Hub Ventures - Robert Jarski Investment Manager

 

 

Spotkanie zakończyła prelekcja Ady Florentyny Pawlak, ekspertki w obszarze transhumanizmu, AI.cology, Art@Science oraz kultury Digital Natives i wywołała ciekawą dyskusję uczestników wydarzenia.
Galeria zdjęć

Powrót