Aktualności

2024-02-27

Kieleckie Dni Informatyki - konferencja prasowa

 

AI i TY. Pod tym hasłem odbędzie się tegoroczna edycja Kieleckich Dni Informatyki. Dzisiaj podczas konferencji prasowej, wspólnie z partnerami wydarzenia tj. Politechniką Świętokrzyską i Miastem Kielce, zaprezentowaliśmy szczegóły przedsięwzięcia.

Kieleckie Dni Informatyki to dwudniowe wydarzenie skupiające się na branży informatycznej, które będzie obfitować w warsztaty, dyskusje oraz działania edukacyjne odbywające się w Kieleckim Parku Technologicznym. Dodatkowo, nocny Hackathon oraz test informatyczny na Politechnice Świętokrzyskiej dostarczą młodzieży możliwość sprawdzenia swoich umiejętności oraz przygotowania do kariery w sektorze IT. Jak podkreśla Bogdan Wenta, Prezydent Miasta Kielce: - Oprócz wykazania się kreatywnością, uczestnicy będą prezentować modele biznesowe tak, by do swoich pomysłów przekonać biznes.

Jednym z kluczowych celów KPT w ramach KDI jest wsparcie młodych ludzi w wyborze ścieżki zawodowej oraz zachęcenie ich do zainteresowania się branżą informatyczną, która rozwija się w zawrotnym tempie i obejmuje coraz szerszy zakres dziedzin życia. - Kielecki Park Technologiczny na co dzień wspiera firmy z sektora IT i ICT i to właśnie te firmy stanowią najbardziej liczną grupę w społeczności parkowej liczącej już dziś ponad 300 firm. W samym Parku 30% lokatorów stanowi właśnie branża IT, a dla niej właśnie doskonałe kadry stanowią najistotniejszy zasób – zauważa Justyna Lichosik, Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego. 

Prof. dr hab. inż. Zbigniew Koruba, Rektor PŚk zaznacza, iż dobrze wspomina hackathony - Przed lat sam, jako student brałem udział w nocnym programowaniu i wiem, że to także niezła frajda.

 

Wydarzenie zakończy się uroczystym wręczeniem nagród, podsumowując niezwykle owocne dwa dni poświęcone innowacjom informatycznym.

Partnerami merytorycznymi testu i fundatorami nagród są znane i cenione firmy – między innymi lokatorzy KPT. Wśród nich:

Partner Platynowy Hackathon – ALTAR

Partner Platynowy Merytoryczny – ITM CODE

Partner Platynowy TEST – INFOVER

Partner Złoty Hackathon – GLOBTRAK

Partner Złoty TEST – WNLegal

Partnerzy – Britenet, OptiBuy

Lista partnerów jest nadal otwarta. Serdecznie zachęcamy do kontaktu i dołączenia do tego wyjątkowego wydarzenia.

 

Szczegółowe informacje o Kielecki Dniach Informatyki 2024 na stronie: 

https://www.technopark.kielce.pl/pl/aktualnosci/pokaz/2026,ai_i_ty__kieleckie_dni_informatyki 
Galeria zdjęć

Powrót