Aktualności

2023-11-29

Kielecki Park Technologiczny Partnerem projektu Platformy Startowe StartIn…: Nowa Era Wsparcia dla Innowacyjnych Startupów

Projekt stanowi integralną część zaangażowania KPT w rozwijanie ekosystemu startupów i wspieranie przedsiębiorczości. KPT kontynuuje długotrwałe partnerstwo z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego, tworząc solidne fundamenty dla innowacyjnych przedsiębiorstw. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na przeprowadzenie programów inkubacji start-upów poprzez partnerstwo z wyspecjalizowanymi podmiotami.

 

W okresie inkubacji, KPT zapewni startupom zindywidualizowane usługi podstawowe i specjalistyczne, wspierając przygotowanie rentownych modeli biznesowych. Wsparcie skoncentruje się na testowaniu i weryfikowaniu hipotez biznesowych i technologicznych startupów, aż do momentu stworzenia kompletnego modelu biznesowego umożliwiającego wdrożenie innowacyjnego produktu startupu.

 

Jesteśmy z entuzjazmem zaangażowani w projekt Platformy Startowe Start in…., widząc w nim ogromny potencjał dla tworzenia i rozwoju innowacyjnych nowych przedsiębiorstw. Nasze partnerstwo z Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego, Agencją Rozwoju Regionalnego MARR i innymi wyspecjalizowanymi podmiotami, pozwolą nam stworzyć niepowtarzalne możliwości dla startupów.

 

Chciałabym podkreślić, że dzięki naszemu bogatemu doświadczeniu z poprzednich edycji od 2021 roku udało nam się wspomóc 38 startupów, z sukcesem prowadząc je przez proces inkubacji. To dla nas ważne osiągnięcie, podobnie jak dotychczasowe uzyskanie dofinansowania przez 13 z tych startupów w wysokości 12 mln zł. Jest to potwierdzenie naszego zaangażowania i umiejętności w obszarze wsparcia innowacyjnych przedsiębiorstw.

 

To dla nas powód do dumy i motywacja do kontynuowania pracy na rzecz nowych startupów, wspierając ich rozwój. Nasze doświadczenie i zaangażowanie stanowią solidne fundamenty dla kolejnej edycji Platformy Startowe Start in..., a my z niecierpliwością czekamy na kolejne wyzwania i sukcesy w tej dziedzinie." - mówi Justyna Lichosik Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego.

 

Pod opieką swojego Menadżera Inkubacji, każdy startup będzie realizować Indywidualny Plan Inkubacji, obejmujący:

- usługi podstawowe,

- usługi specjalistyczne

- oraz granty pieniężne na sfinansowanie usług.

Po zakończeniu inkubacji, najlepsze startupy będą miały możliwość ubiegania się o bezzwrotne wsparcie PARP w wysokości do 600 tys. zł, z przeznaczeniem na dalszy rozwój działalności.

 

Całkowity koszt projektu wynosi 27 116 122,50 zł, a rekomendowana kwota dofinansowania to 24 551 392,50 zł.

Dofinansowanie jest realizowane w ramach naboru pn. "Rozwój startupów w Polsce Wschodniej", działanie: Platformy startowe dla nowych pomysłów: Inkubacja – rozwój nowego pomysłu biznesowego. Planowany termin rozpoczęcia programu to pierwsza połowa 2024 roku.

 

Projekt Platformy Startowe StartIn….. to jeden z etapów w rozwoju Kieleckiego Parku Technologicznego, który z pełnym zaangażowaniem włącza się w tworzenie innowacyjnych rozwiązań i wspieranie dynamicznego rozwoju przedsiębiorstw startupowych.

Powrót