Aktualności

2023-05-24

Paragrafy w biznesie: Jak prowadzić marketing firmy zgodnie z prawem?

Jak prowadzić marketing firmy zgodnie z prawem? Na to pytanie odpowiedzą mecenasi Karol Wątrobiński oraz Michał Ryba z Kancelarii WN Legal Wątrobiński Nartowski podczas kolejnego spotkania z cyklu „Paragrafy w biznesie”, na które zapraszamy 1 czerwca.Skuteczne działania marketingowe mają obecnie kluczowe znaczenie dla sukcesu firmy. Przy prowadzeniu działań marketingowych nie da się uniknąć korzystania z elementów chronionych przepisami prawa, takich jak: grafiki, filmy, teksty czy obrazy. Podmioty, które prowadzą takie działania niezgodnie z prawem narażają się na daleko idące konsekwencje, w tym finansowe.
Uczestnicy szkolenia uzyskają praktyczne wskazówki dotyczące tego jak należy realizować działania marketingowe, aby spełniały one wymogi wynikające z przepisów prawa.


Podczas spotkania porozmawiamy w szczególności o tym:
- Czym jest utwór w rozumieniu prawa autorskiego oraz jakie materiały marketingowe mogą być chronione przez prawo autorskie?

- Czy prawo autorskie chroni efekty działań sztucznej inteligencji (AI)?

- Jakie są przesłanki zgodnego z prawem autorskim korzystania z cudzych materiałów w celu stworzenia własnych materiałów marketingowych (prawo cytatu w działaniach marketingowych)?

- Na jakie postanowienia licencji należy zwrócić uwagę w przypadku wykorzystywania w działalności marketingowej materiałów (np. zdjęć, grafik lub filmów), które zostały pozyskane z serwisów stockowych?

- Jak zgodnie z prawem autorskim, przepisami Kodeksu cywilnego oraz przepisami o ochronie danych osobowych korzystać z wizerunku osób trzecich w działaniach marketingowych?

- Jak prowadzić marketing zgodnie z RODO?PROGRAM SZKOLENIA:
9:30 – 10:30 – szkolenie + sesja pytań
10:30 – 11:00 – networkingPROWADZĄCY:
Karol Wątrobiński - radca prawny. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zdobywca nagrody specjalnej w konkursie Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra 2019. W marcu 2017 r. z wyróżnieniem złożył egzamin radcowski w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie.
Specjalizuje się w prawie autorskim, IT, ochronie danych osobowych oraz dobrach osobistych. W swojej praktyce doradza firmom z branży reklamowej oraz sektora IT i nowych technologii, w tym agencjom reklamowym, software house’om, startupom i podmiotom działającym w branży e-commerce.
Uczestniczył w szeregu projektów dotyczących dostosowywania działalności przedsiębiorstw do wymogów RODO. Posiada doświadczenie w przygotowywaniu i negocjowaniu umów wdrożeniowych oraz utrzymaniowych, a także umów licencyjnych oraz przenoszących prawa autorskie.
Prelegent na seminariach, konferencjach oraz szkoleniach. Mentor na wydarzeniach Startup Weekend oraz w programach akceleracyjnych. Autor publikowanych w prasie artykułów na temat własności intelektualnej i danych osobowych.

Michał Ryba - radca prawny. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończył Szkołę Prawa Amerykańskiego prowadzoną we współpracy Uniwersytetu Jagiellońskiego z Columbus School of Law The Catholic University of America w Waszyngtonie. Uczestniczył w studiach doktoranckich na Uniwersytecie Jagiellońskim.
Specjalizuje się w prawie autorskim, IT, zwalczaniu nieuczciwej konkurencji oraz ochronie dóbr osobistych. Posiada również bogate doświadczenie w sprawach dotyczących własności przemysłowej (szczególnie znaków towarowych) oraz danych osobowych. Przygotowywał i negocjował wiele skomplikowanych umów, które dotyczyły korzystania z własności intelektualnej.
Na co dzień doradza przedsiębiorcom oraz organizacjom pozarządowym w szczególności w zakresie dotyczącym ochrony, legalnego korzystania oraz nabywania praw własności intelektualnej. Uczestniczył także w przygotowaniu i prowadzeniu sporów z zakresu tych praw.


 

KIEDY I GDZIE
Spotkanie odbędzie się 1 czerwca o g. 9:30 w Kieleckim Parku Technologicznym (bud. Orange, sala Dolina Krzemowa – 0.28, parter).


 

REJESTRACJA
Na wydarzenie obowiązuje wcześniejsza rejestracja przez stronę EVENEA: https://app.evenea.pl/event/paragrafy-w-biznesie-01-06-2023/. Liczba miejsc ograniczona – pierwszeństwo rejestracji mają lokatorzy KPT.


 

O CYKLU
Paragrafy w biznesie, czyli poranny networking przy kawie to cykl, który Kielecki Park Technologiczny organizuje wspólnie z naszym lokatorem Kancelarią Prawną WN Legal Wątrobiński Nartowski. W trakcie wydarzenia poruszane są istotne dla przedsiębiorców zagadnienia z dziedziny prawa.

 

Powrót