Aktualności

2023-04-13

MyBooker usprawni nawiązywanie kontaktów w świecie mody

Pracują nad aplikacją, dzięki której łatwiej będzie można wyszukać modelki i modeli do realizowanych przez klientów projektów. O tym rozwiązaniu rozmawialiśmy z Aleksandrą Kielan, która wspólnie z bratem Michałem Kielanem, pracuje nad MyBooker w projekcie Platformy Startowe Start In Podkarpackie, koordynowanym w województwie świętokrzyskim przez Kielecki Park Technologiczny.

Jesteście w 7. rundzie projektu. Skąd dowiedziałaś się o naborze?

O Platformie Startowej Start In Podkarpackie dowiedziałam się dzięki udziale w warsztatach w ramach projektu Biznes w Kobiecych Rękach organizowanych przez Sieć Przedsiębiorczych Kobiet.

Dlaczego to właśnie ten program?

Dzięki udziałowi w poprzednim projekcje dowiedziałam się o różnych rodzajach inkubacji oraz dotacjach. Razem z bratem, z którym tworzę projekt przedyskutowaliśmy wszystkie możliwe opcje i Platforma Startowa Start In Podkarpackie najbardziej odpowiadała naszym potrzebom, dlatego postanowiliśmy złożyć wniosek.

Powiedz w takim razie na czym polega Wasz pomysł.

MyBooker to platforma łącząca modelki oraz modeli z klientami (projektantami, fotografami, firmami odzieżowymi itp.), stworzona z myślą, aby ułatwić współpracę. Będzie można korzystać z niej za pomocą strony www.mybooker.pl oraz aplikacji mobilnej. Dzięki filtrom klient będzie mógł znaleźć osobę, która najlepiej wpisuje się w dany projekt. Wyszukując po odpowiednich wymiarach, wzroście, lokalizacji czy preferowanych cechach wyglądu (kolor oczu, włosów). Dzięki temu, że wszystko będzie można zrobić w ciągu kilku minut, na telefonie, proces zatrudnienia będzie prostszy i szybszy niż kiedykolwiek, co ułatwi pracę zarówno klientom, jak i modelkom i modelom. W przeciwieństwie do tradycyjnej agencji MyBooker nie wymaga kontraktu na wyłączność, a jedynie zaakceptowanie warunków współpracy. Konto w każdej chwili można usunąć, a współpraca z nami jest zupełnie niezobowiązująca. Modele sami ustalają swoją stawkę godzinową lub za cały dzień pracy. Jest to w pewnym sensie agencja modelingowa na miarę XXI wieku, która po raz pierwszy stworzona jest dla komfortu użytkowników, a nie samego zysku.

Co wyróżnia Wasz produkt na rynku? Na jakie potrzeby konsumentów odpowiada?

Głównym założeniem inicjatywy jest skrócenie procesu bookingu w kontaktach między klientem a modelem oraz zaoszczędzenie ich czasu. W przypadku tradycyjnego rozwiązania między klientem docelowym a modelem przyjmującym zlecenie jest wielu pośredników, co
komplikuje oraz wydłuża proces zatrudnienia. MyBooker zastępuje typową agencję reklamową prostą aplikacją telefoniczną, tworząc szeroką i różnorodną grupę profesjonalnych oraz zweryfikowanych modeli i modelek, umożliwiając klientowi bezpośredni dostęp do wyszukiwarki wraz z kalendarzem oraz lokalizacją.
MyBooker oferuje również znacznie niższe prowizje niż tradycyjne agencje modelingowe, nie pobierając przy tym żadnych dodatkowych opłat. Założenie konta jest całkowicie darmowe. Dysponujemy bardzo szeroką bazą profesjonalnych modelek i modeli na terenie całego kraju, którą planujemy powiększać z każdym miesiącem. Powszechnym problemem nawiązywania współprac między freelancerami jest brak możliwości weryfikacji użytkowników forów branżowych, mediów społecznościowych oraz innych platform. Dodatkowo wstawiając ogłoszenia, klient mierzy się z bardzo dużą ilością zgłoszeń. MyBooker weryfikuje wszystkie konta użytkowników, zapewniając klientom dostęp do najbardziej profesjonalnych modelek i modeli.

Skoro już wiemy nieco więcej o tym rozwiązaniu, powiedz jak narodził się pomysł na tę aplikację?

Pracując od wielu lat jako modelka oraz przy organizacji sesji zdjęciowych dobrze poznałam problemy, z którymi się to wiąże. Moim marzeniem stało się pokazanie dziewczynom innej drogi kariery, tego że mogą działać same, ułatwiając przy tym pracę zleceniodawcom. Bardzo dobrze zrozumiałam potrzeby klientów, dlatego postanowiłam stworzyć produkt, który rozwiąże problemy obu stron, przynosząc korzyści zarówno klientom, jak i modelkom oraz modelom.

Jesteście w trakcie inkubacji w projekcie Platformy Startowe Start In Podkarpackie. Jak Wam się podoba?

Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu inkubacji. Aktualnie skupiamy się głównie na tworzeniu aplikacji oraz strony www w postaci MVP. Posiadamy świetną manager inkubacji Dianę Szwagrzyk, która nadzoruje cały jej przebieg i zawsze jest chętna do pomocy.

Bardzo nas to cieszy. A co po zakończeniu programu? Każdy startup ma szansę na otrzymanie dofinansowania z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Jesteśmy optymistami, ale jeśli się nie uda to…?

Wierzymy, że nasz projekt może odmienić branżę modową w Polsce oraz wspomóc karierę wielu modelek i modeli. Dlatego nawet jeśli nie uda nam się otrzymać dofinansowania z PARP dołożymy wszelkich starań, aby wprowadzić produkt na rynek.


Dziękujemy za rozmowę i powodzenia w realizacji marzeń biznesowych.


---
Platforma Startowa Start In Podkarpackie, której koordynatorem w województwie świętokrzyskim jest Kielecki Park Technologiczny, to projekt skierowany do osób posiadających innowacyjny, minimum w skali kraju, pomysł na biznes w takich branżach, jak lotnictwo, motoryzacja, budownictwo, IT/ICT. Celem przedsięwzięcia jest wsparcie rozwoju innowacyjności startupów poprzez kompleksowy program inkubacji, dzięki któremu przedsiębiorcy mogą przekształcić swój pomysł w produkt/usługę. Po zakończonym procesie inkubacji startupy mogą ubiegać się o dofinansowanie z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach programu „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”.

 

 

Projekt „Platformy Startowe Start In Podkarpackie” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, oś priorytetowa 1 Przedsiębiorcza Polska Wschodnia, działanie 1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów, poddziałanie 1.1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów.

Powrót