Aktualności

2022-11-22

Polska reprezentacja w ochraniaczach i maskach naszego lokatora!

Krystian Bielik, Bartosz Bereszyński, Przemysław Frankowski to piłkarze, którzy korzystają z ochraniaczy i masek CABIOMEDE Sport, lokatora Kieleckiego Parku Technologicznego.

CABIOMEDE Sport zajmuje się inżynierią sportową i produkuje ochraniacze piszczeli i maski z włókna węglowego. Produkty wykonywane są na indywidualne zamówienie, a korzystają z nich zawodnicy najlepszych klubów sportowych. Na trwające właśnie mistrzostwa świata w piłce nożnej – w akcesoria te wyposażyli się także reprezentanci Polski: Krystian Bielik, Bartosz Bereszyński – w ochraniacze, Przemysław Frankowski – maskę oraz ochraniacze.

Jak podkreśla Mateusz Pawlik, właściciel CABIOMEDE: - Produkujemy najbardziej zaawansowane ochraniacze piszczeli i maski z włókna węglowego, te ostatnie szczególnie przydatne są po kontuzjach w obrębie twarzy. Nie ma konieczności przyjeżdżania do nas na odlewy czy pomiary. Maski wykonujemy na podstawie tomografii komputerowej bądź skanu twarzy, który zawodnik może wykonać samodzielnie za pośrednictwem aplikacji dostępnej na iPhonie. Z takiej maski korzysta również Przemek Frankowski, który po złamaniu nosa skontaktował się z nami, gdyż potrzebował komfortowej, lekkiej, a zarazem wytrzymałej maski. To właśnie w niej grał w meczu z Chile.

Maski CABIOMEDE Sport wykonywane są z laminatu włókna węglowego oraz pianki pochłaniającej energię uderzeń. Posiadają wzmacniane strefy bezpieczeństwa i amortyzacji uderzeń tworzone przez dodatkową wyściółkę i odsunięcie powierzchni ochraniacza od kontuzjowanych obszarów.
W swojej ofercie firma posiada także ochraniacze piszczeli - jedyne ochraniacze z włókna węglowego tworzone na miarę, certyfikowane zgodnie z normą EN-13061 i wymogami dyrektywy europejskiej 2016/425 dotyczącej środków ochrony osobistej. Ochraniacze wykonane są z laminatu włókna węglowego o grubości 1 mm, dzięki czemu zapewniają doskonałą ochronę przed urazami. Z kolei ich wnętrze wyściełane jest najlepszą dostępną na rynku pianką pochłaniającą energię uderzeń. Produkty wykonywane są na podstawie skanu 3D bądź pomiarów nogi w czterech miejscach.

- Można powiedzieć, że nasze produkty to Bentleye w świecie ochraniaczy – nie ma miejsca na żaden kompromis w kwestii jakości i bezpieczeństwa. Na dokładkę, historia naszych ochraniaczy piszczeli z włókna węglowego zaczęła się od dziewczyn z kadry narodowej piłki nożnej. Obecnie w naszych deskach gra Nikol Kaletka, Zosia Buszewska, Martyna Wiankowska, Kinga Kozak – dwie kolejne dziewczyny zostały „zeskanowane” i niebawem otrzymają ochraniacze z nazwiskiem i biało-czerwoną flagą – dodaje Mateusz Pawlik.

Sportowe produkty CABIOMEDE podbiły również zagraniczny rynek. Trafiły już do Niemiec, Włoch, Francji, Rumunii czy Szkocji. Więcej informacji o maskach i ochraniaczach naszego lokatora można przeczytać na stronie: https://sport.cabiomede.com/. A my trzymamy mocno kciuki za naszą reprezentację podczas Mistrzostw Świata w Katarze!

 

---

Fot. CABIOMEDE
Galeria zdjęć

Powrót