Aktualności

2022-09-29

Rośnie zainteresowanie ekspansją firm na rynki zagraniczne. KPT wspiera w procesie internacjonalizacji.

Łączenie firm i pośredniczenie w pozyskiwaniu zagranicznych kontaktów to jeden z głównych elementów misji Kieleckiego Parku Technologicznego. Park nawiązał właśnie współpracę z firmą konsultingową MPINE, która wspiera polskich przedsiębiorców wchodzących na rynek chiński.

- W ostatnim czasie Chiny otworzyły się na rynek europejski i dziś łatwiej jest o kontrakty z tamtejszymi przedsiębiorcami. Zwłaszcza młodzi Chińczycy są świadomi tego, że Europa to obecnie bardzo ważny rynek, do nawiązywania relacji biznesowych. To duża szansa dla Polski – mówi Łukasz Sosnowski z firmy MPINE, która pomaga polskim przedsiębiorcom w ekspansji na rynku chińskim. MPINE oferuje także wsparcie prawne w kontaktach z chińskimi partnerami, pomaga w sourcingu produktów i usług z Chin, a także świadczy usługi consultingowe.

- Mamy rozeznanie jak wprowadzać technologie i produktu do Chin, pomagamy polskim przedsiębiorcom we wszelkich formalnościach związanych np. z otwarciem tam oddziału, znajdujemy partnera i weryfikujemy dla nich wszelkie dokumenty prawne – mówi Łukasz Sosnowski. Pomagamy klientom szukającym w Chinach wysokiej jakości produktów i surowców, zapewniamy bezpieczeństwo biznesu naszych klientów. Dodaje również, że okres po pandemii to najlepszy czas by renegocjować wszelkie umowy z zawarte z tamtejszymi kontrahentami. – W Chinach jest wiele możliwości. Odpowiednie przygotowanie „wejścia” do tego kraju daje większe prawdopodobieństwo sukcesu inwestycji – kontynuuje.

Justyna Lichosik, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, zwraca uwagę na fakt, iż w KPT coraz więcej firm myśli o internacjonalizacji. Dlatego Park wyszukuje i nawiązuje kontakty z pośrednikami i przedstawicielami instytucji, które mają swoje przedstawicielstwa poza granicami kraju i na co dzień współpracują z zagranicznymi inwestorami i potencjalnymi kontrahentami. – Misją KPT jest wsparcie przedsiębiorców na każdym etapie rozwoju. Na bieżąco reagujemy na trendy i dostosowujemy naszą ofertę do ich bieżących potrzeb – podkreśla.

W ostatnim czasie udało się również nawiązać kontakt z Qatar Poland Business Council. KPT jest także miejscem, w którym z lokalnymi firmami spotykają się zagraniczni przedsiębiorcy przebywający w Polsce na misjach gospodarczych organizowanych przez Ministerstwo Rozwoju, Polską Agencję Inwestycji i Handlu czy Targi Kielce.

Dlatego zachęcamy firmy, które są zainteresowane wsparciem przez Kielecki Park Technologiczny, w ekspansji na rynki zagraniczne, do kontaktu oraz śledzenia naszych aktualności.

Powrót