Aktualności

2022-09-16

Paragrafy w biznesie, czyli poranny networking przy kawie

Jakich jest 10 najczęstszych błędów w prowadzeniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością? Na to pytanie odpowiedzą mecenasi Damian Nartowski oraz Adrian Nowak z kancelarii WN Legal Wątrobiński Nartowski podczas spotkania pn.”Paragrafy w biznesie, czyli poranny networking przy kawie” już 28 września w KPT.

 Wracamy z naszym cyklem spotkań pn. „Paragrafy w biznesie, czyli poranny networking przy kawie”, które Kielecki Park Technologiczny organizuje wspólnie z naszym lokatorem Kancelarią Prawną WN Legal Wątrobiński Nartowski.

 Najbliższe spotkanie odbędzie się 28 września o g. 9:00 w Kieleckim Parku Technologicznym (bud. Orange, sala Barcelona – pok. 007, parter).

Temat: „10 najczęstszych błędów w prowadzeniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością - jak ich uniknąć?”

 Opis:

 Zgodnie z raportem GUS 31 grudnia 2020 roku w Polsce zarejestrowanych było 552 091 spółek handlowych, z czego aż 457 557 stanowiły spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest jedną z najchętniej wybieranych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Forma ta daje ogromne możliwości, niesie jednak za sobą określone wieloma przepisami wymagania.

O najczęściej popełnianych błędach przy prowadzeniu spółki z ograniczoną odpowiedzialnością opowiedzą Damian Nartowski i Adrian Nowak z kancelarii WN Legal Wątrobiński Nartowski.

Program szkolenia:

 Prelekcja g. 9:00-9:45

Tematy:

1) Dlaczego majątek spółki z o.o. jest majątkiem odrębnym od majątku wspólników i dlaczego wspólnicy nie mogą nim swobodnie dysponować? Kilka słów o tajemniczych przelewach.

2) Dlaczego przy prowadzeniu spółki z o.o. tak ważne są postanowienia ustawy o rachunkowości? Kilka słów o błędach związanych ze sprawozdawczością spółki.

3) Jakich błędów unikać przy konstruowaniu umowy spółki i ustalaniu podziału kompetencji między wspólnikami?

4) Czy posiadając pomysł na biznes warto dzielić się udziałami w spółce z o. o.? Czy zbyt duża liczba wspólników może utrudnić prowadzenie działalności? Kilka słów o wprowadzaniu inwestorów.

5) Czy spółka z o.o. jest naprawdę bezpieczna? Jakie błędy rodzą największe ryzyka?

6) Gdy wspólnicy zaczynają mieć odmienne wizje prowadzenia spółki – jakie błędy z przeszłości stanowią zagrożenie?

7) Dlaczego umowa między spółką a członkiem zarządu jest taka wyjątkowa?

 Sesja pytań 9:45-10:00

 Networking 10:00-10:30

 Prelegenci:

Damian Nartowski - Radca prawny, partner zarządzający w kancelarii WN Legal Wątrobiński Nartowski. Specjalista z zakresu prawa gospodarczego i handlowego (w tym prawa spółek) oraz prawa procesowego. Pomaga przedsiębiorcom w każdym aspekcie wykonywanej przez nich działalności, dbając o spokojne funkcjonowanie w zmieniającym się otoczeniu prawnym.

Łączy praktykę z działalnością dydaktyczną, przygotowując studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego do wykonywania zawodów prawniczych. Prelegent na seminariach, konferencjach oraz szkoleniach. Autor artykułów na temat prawa i postępowania cywilnego publikowanych w prasie i opracowaniach prawniczych.

Adrian Nowak - Radca prawny, senior Associate w kancelarii WN Legal Wątrobiński Nartowski. Specjalizuje się w prawie spółek handlowych, w tym w szczególności w zakładaniu spółek, a także w rozwiązywaniu sporów. Zajmuje się również doradztwem prawnym dla start-upów. Aktywnie działa w stowarzyszeniach i organizacjach wspierających rozwój przedsiębiorczości.

Na wydarzenie obowiązuje rejestracja. Liczba miejsc jest ograniczona.

Zapisy: promocja@technopark.kielce.pl w tytule: Paragrafy w biznesie.

Powrót