Aktualności

2022-05-10

KPT dla Ukrainy

Nie możemy być i nie jesteśmy obojętni. Od początku wojny w Ukrainie Kielecki Park Technologiczny wspiera zarówno uchodźców przebywających w Kielcach, jak i organizuje pomoc, która dociera za granicę.

 


 

[26.04.2022]
 Apelujemy o wsparcie ukraińskich żołnierzy, którzy dzielnie walczą między innymi w naszym partnerskim mieście - Winnicy. Na tę chwilę brakuje kawy i herbaty w małych opakowaniach do 200 gramów, które dołączone zostaną do pakietów i dostarczone na front.
Dziennie w Winnicy szykowanych jest ok. 7000 takich indywidualnych pakietów.
Zbiórkę prowadzimy do 5 maja.
Drodzy Przedsiębiorcy, nadal możecie okazać swoje wsparcie, zapewniając wspomniane produkty. W tym celu prosimy o kontakt z nami:
663 805 288 lub 41 278 72 41.
Wszystkie dary magazynujemy u nas i przekazujemy dalej.
 

 

Działania podjęte przez Kielecki Park Technologiczny na rzecz obywateli Ukrainy związane są także z zapewnieniem przestrzeni do magazynowania asortymentu w zależności od deklarowanych potrzeb, a następnie organizacja transportu. W przepakowywaniu darów pomagają pracownicy KPT oraz wolontariusze. Do tej pory z Parku wyjechało 10 transportów i trwa zbiórka, po której wyjedzie jedenasty. Ponadto wspiera Miasto w poszukiwaniu darczyńców wśród lokatorów oraz firm z zewnątrz. Firmy/spółki, które do tej pory włączyły się akcję pomocową to” MPEC, KTBS, TK, RPZiUK, PGO, KPT, Vive, Tegeno, Schwarz, ProPlastica, Karabela CK, WSZ, Utech, EkoBud, KrissPal, Gema, Alma Alpinex, Raben, It Control, Klimaster, Anna Bud, ProHaccp, BSQF, Marbach, Bank Żywności, MOPR, KKSM, ARP, Barlinek – i jego zagraniczni kooperanci – z Niemiec, Szwecji, Anglii, Słowenii, Włoch, Cersanit – z kooperantami. Dołączyły do nich również kieleckie szkoły oraz ponad 100 osób fizycznych. Przekazany asortyment to żywność, napoje, odzież, dezynfekcja, środki ochrony osobistej, środki higieny, środki opatrunkowe, inne (karimaty, śpiwory, latarki).

Nadal apelujemy o pomoc w zbiórce niezbędnych produktów. 

Chętni okazać pomoc proszeni są o kontakt: 663 805 288 lub 41 278 72 41

Wszystkie dary magazynujemy u nas i przekazujemy dalej.

Jeżeli z jakichś względów nie możecie Państwo okazać pomocy rzeczowej, zachęcamy do wpłat dowolnych darowizn na rzecz obywateli Ukrainy. Urząd Miasta Kielce uruchomił dedykowane rachunki bankowe:

Numery rachunków:

- w PLN 36 1050 1461 1000 0024 8244 2387

- w EUR 87 1050 1461 1000 0024 8244 3021

Wszystkie środki finansowe, które trafią na wskazane wyżej konta bankowe, zostaną przeznaczone na pomoc dla obywateli z Ukrainy.

 


 

Trwa również nabór do projektu Poland Prize powered by Kielce Technology Park, w którym młodzi ludzie z innowacyjnymi pomysłami mają szansę na pracę w firmach, dla których przygotują rozwiązania usprawniające ich działalność. Odbyły się pierwsze spotkania online, także z osobami z Ukrainy. Dzięki projektowi będą oni mogli zarejestrować swoje działalności w Kielcach oraz zostać tu, by się rozwijać. Szczegóły projektu: https://technopark.kielce.pl/polandprize/ 

Kontakt: +48 41 27 87 209 (221, 245)

polandprize@technopark.kielce.pl

 


 

Do dyspozycji ukraińskich dzieci oraz ich opiekunów jest Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. Nieodpłatnie oferujemy wstęp na wystawę oraz udział w warsztatach przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania.

Na wystawie znajduje się między innymi potężny, ważący ponad 750 kg, kołowrót. To urządzenie nawiązujące formą do kombajnu górniczego, ale napędzane siłą ludzkich mięśni. Wystawa podzielona jest na trzy strefy: „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek” tworzące spójną opowieść.

Oferta ECN to także warsztaty popularno-naukowe o różnorodnej tematyce. Organizowane są w laboratorium „Generator Mocy”, które jest połączeniem pracowni chemicznej, fizycznej i biologicznej. Tam, pod okiem specjalistów, uczestnicy przegotowują liczne eksperymenty.

Najnowsza oferta ECN dostępna jest na stronie: www.ecn.kielce.pl  

Zachęcamy do kontaktu z nami.

Wszelkich informacji udzielamy pod nr 41 278 72 49 (ECN).

 


 

 

 

 

 

Powrót