Aktualności

2021-09-30

Ekologiczna współpraca

EkoEnergia Polska, lokator KPT oraz Politechnika Świętokrzyska i spółka Tauron Nowe Technologie podpisały listy intencyjne dotyczące wspólnych działań w zakresie przedsięwzięć w branży OZE oraz prowadzenia projektów badawczo-rozwojowych.

Uroczyste podpisanie listów odbyło się 28 września w EkoCentrum Odnawialnych Źródeł Energii, które stworzyła spółka EkoEnergia Polska. Przestrzeń ta, a także nowoczesne laboratoria Politechniki Świętokrzyskiej staną się miejscem badań, doświadczeń, zdobywania wiedzy przez studentów, a także prac nad transformacją energetyczną.

PŚk gwarantuje dostęp do ekspertów posiadających specjalistyczną wiedzę i Laboratorium Niskoemisyjnych Źródeł Energii Elektrycznej będącego częścią Centrum Naukowo Wdrożeniowego CENWIS. - Przy wykorzystaniu nowoczesnej aparatury naukowcy z PŚk będą projektować i wykonywać rozbudowane struktury energetyczne w oparciu o odnawialne źródła energii tzw. mikrosieci elektroenergetyczne. Wyniki prac pozwolą firmom i instytucjom na inwestycje w technologie przyjazne dla środowiska i wspieranie innowacji przemysłowych – mówi prof. Zbigniew Koruba, rektor Politechniki. Studenci będą natomiast mogli korzystać z infrastruktury firmy EkoEnergia Polska.

- Spółka EkoEnergia Polska wychodząc naprzeciw potrzebom prężnie rozwijającej się branży fotowoltaiki rozpoczęła działalność szkoleniową i utworzyła EkoAkademię Odnawialnych Źródeł Energii. Był to naturalny etap w rozwoju firmy. Poza doskonale przygotowaną kadrą, która potrafi przygotować specjalistów w kilku kierunkach, dysponujemy nowocześnie przygotowaną infrastrukturą – EkoCentrum OZE. Cieszymy się, że nasz potencjał został doceniony i będziemy mogli współpracować z Politechniką Świętokrzyską w zakresie projektów badawczych, szkoleniowych a przede wszystkim kadrowych, oferując prace absolwentom i studentom tej uczelni – mówi Łukasz Dziedzic, prezes spółki EkoEnergia Polska.

EkoEnergia Polska będzie współpracowała także ze spółką Tauron Nowe Technologie. - Nasza spółka zajmuje się wdrażaniem innowacji, nowych rozwiązań technologicznych w zakresie energetyki. W obliczu wyzwań, jakie niesie za sobą transformacja energetyczna i podążając za światowymi trendami, chcemy dostarczać państwu jak najbardziej czystą, ekologiczną i jak najlepszej jakości energię. Zależy nam na tym, aby sukcesywnie podwyższać jakość świadczonych przez nas usług właśnie poprzez pozyskiwanie solidnych partnerów do współpracy. Poszukując ich postawiliśmy wymagania, które jak się okazało, niewiele firm może spełnić. Na szczęście oferta spółki EkoEnergia Polska okazała się bardzo atrakcyjna i mamy niezwykłą przyjemność zainaugurować dziś naszą współpracę wręczając firmie certyfikat potwierdzający, że firma spełnia nasze standardy jeśli chodzi o projektowanie i budowę instalacji fotowoltaicznych - mówi Artur Warzocha, prezes spółki Tauron Nowe Technologie.

- Ten certyfikat daje nam możliwość wykorzystania kontaktów firmy Tauron. Będziemy polecani przez znakomitego partnera – podkreśla Łukasz Dziedzic.

Jak zauważa Dominik Kraska, zastępca dyrektora Kieleckiego Parku Technologicznego, EkoEnergia Polska to przykład startupu, który rozpoczynał działalność w jednym z inkubatorów KPT, a teraz rozwija się w Centrum Technologicznym. – Dodatkowo, na nabytych od Parku terenach inwestycyjnych, firma stworzyła EkoCentrum OZE, które robi ogromne wrażenie. To pokazuje, jak właściwie realizowana jest misja Parku – mówi Dominik Kraska.
Galeria zdjęć

Powrót