Aktualności

2021-07-05

Oddział OptiBuy w Dubaju otwarty

Mimo kryzysu i załamań na światowych rynkach OptiBuy, lokator KPT, rozpoczął działalność w cieniu majestatycznego Burdż Chalifa, ikony bliskowschodniego ośrodka biznesowego.

Aspiracje warszawskiego OptiBuy nie skończyły się na rynkach regionu DACH i nowym biurze na południu Polski. Ekspansja międzynarodowego eksperta transformacji cyfrowej i zarządzania zakupami osiągnęła kolejny kamień milowy – egzotyczne rynki Bliskiego Wschodu i Afryki.

Pomimo niesprzyjających warunków biznesowych – specjaliści, którzy od lat pomagają organizacjom w dążeniu do doskonałości zakupowej, będą wspierać firmy z Zatoki Perskiej w poprawie efektywności procesów, obniżaniu kosztów i wykorzystaniu potencjału jaki niesie ze sobą cyfrowa rewolucja.

OptiBuy po uruchomieniu swojego oddziału w siódmym najczęściej odwiedzanym mieście świata w grudniu ubiegłego roku, rozpoczął jeden z najważniejszych projektów wdrożeniowych w regionie. Od stycznia 2021, zespół certyfikowanych ekspertów firmy implementuje jedno z najnowocześniejszych rozwiązań typu SaaS w zakresie zakupów – Ivalua – w jednej z czołowych organizacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Intensywnie rozwijający się do pewnego czasu cyfrowy trend napotkał na swojej drodze coś, czego nikt się nie spodziewał. Zainteresowanie rozwiązaniami technologicznymi dla biznesu - od zarządzania przepływem pracy, przez rozbudowane komunikatory, platformy streamingowe czy chmury danych – gwałtownie wzrosło ze względu na wszechobecną pandemię. Towarzyszące jej – uchwalane w trybie awaryjnym – obostrzenia i regulacje, zamieniły niezobowiązujące zainteresowanie wdrażaniem nowych technologii w absolutną konieczność dla każdej organizacji, która chce zwyciężyć (lub przetrwać) w nowej – zasadniczo cyfrowej – normalności.

- Lata udanych międzynarodowych projektów transformacyjnych, certyfikowany zespół ekspertów i zwinne metodologie funkcjonujące jako jedna, elastyczna, wydajna organizacja zostały wzmocnione przez zespół profesjonalistów zlokalizowanych w Dubaju. Ich połączone ośmioletnie doświadczenie w regionie, w tym w sektorze usług publicznych i finansowych, z pewnością przełoży się bezpośrednio na korzyści dla naszych Klientów w Dubaju, w rejonie Zatoki Perskiej, a docelowo w całym regionie MEA. – mówi Mateusz Borowiecki, Dyrektor Zarządzający w OptiBuy i uznany prelegent m.in. na bliskowschodnich wydarzeniach biznesowych – Potencjał zakupowy w regionie można porównać do tego, do którego jesteśmy przyzwyczajeni w Europie. Tutaj pomagamy firmom i napędzamy całą branżę, aby wydobyć potencjał zakupów i ostatecznie wartość dla całej organizacji. Wejście na tak porównywalny, ale z drugiej strony wymagający i kompleksowy rynek było wręcz naturalnym kolejnym krokiem dla OptiBuy.

- Emiraty są pierwszym etapem w naszym długoterminowym planie, który obejmuje cały Bliski Wschód i Afrykę (MEA). Organizacyjne fundamenty OptiBuy zbudowane są z lat doświadczenia w usługach doradztwa zakupowego. Z sukcesami pomagamy naszym Klientom stawić czoła globalnym wyzwaniom zakupowym, które stały się jeszcze pilniejsze podczas pandemii COVID. Wyspecjalizowanie w zakupach pozwala nam osiągać lepsze efekty w porównaniu z innymi graczami rynkowymi z szerszą, mniej wyspecjalizowaną ofertą. Indywidualne podejście, opracowane przez lata, odpowiada na wyzwania specyficzne dla branży i pozwala skutecznie wspierać każdą organizację w działaniach transformacyjnych na drodze ku przyszłości zakupów – mówi Jorge Vicente, regionalny dyrektor zarządzający w regionie MEA dla OptiBuy - Swoją obecność w regionie opieramy o wieloletnie partnerstwo z firmą Ivalua, która dostarcza wdrażany przez nas, światowej klasy system do zarządzania zakupami i przepływem pracy. Nasi eksperci angażują we współpracę całą swoją specjalistyczną wiedzę, przeszłe doświadczenia i liczne udane projekty transformacyjne w niemal każdej branży i na każdym kontynencie. Wiemy, że transformacja cyfrowa jest nieunikniona, ale nie musi być trudna ani kosztowna.

- To wspaniała wiadomość. Jestem pod wrażeniem tak dynamicznego rozwoju firmy, która jest z nami już 9 lat angażując się także w „parkowe” działania. Współpracuje z innymi naszymi lokatorami, chce dzielić się z innymi wiedzą i doświadczeniem. Jest przykładem na to, że w KPT działają przedsiębiorstwa, których innowacyjne rozwiązania trafiają do odbiorców z całego świata. Są doceniane przez najważniejszych rynkowych „graczy”, są wizytówką Kielc i regionu – mówi Justyna Lichosik, dyrektor KPT.

Powrót