Aktualności

2021-07-01

KPT startuje z nową ofertą dla firm. Działalność rozpoczął inkubator logistyczny Rotterdam Inc.

Nowa przestrzeń z przeznaczeniem m.in. dla branży e-commerce udostępniona została przedsiębiorcom. W Kieleckim Parku Technologicznym działalność rozpoczął inkubator logistyczny Rotterdam Inc. Nowoczesny obiekt dla firm z sektora MŚP uzupełniony został pakietem profesjonalnych usług rozwojowych.

1 lipca odbyło się oficjalne otwarcie inkubatora. Zainteresowane nową ofertą firmy mogą starać się o miejsce, a nabór prowadzony jest na podobnych zasadach, które wprowadzono w przypadku innych obiektów KPT.

- Rotterdam Inc. jest uzupełnieniem oferty Kieleckiego Parku Technologicznego dla przedsiębiorstw, które dynamicznie się rozwijają. To odpowiedź na zapotrzebowanie nie tylko ze strony tych firm, które są ulokowane w Parku, bądź zamierzają w przyszłości tu wybudować swoje zakłady. To także oferta dla przedsiębiorców z innych części Kielc – informuje Justyna Lichosik, dyrektor KPT.

Inwestycja jest doskonale zlokalizowana – tuż obok łącznika z ulicami Zagnańską i Witosa. Stąd też prowadzą drogi wylotowe do największych polskich miast. Dodatkowo w tej nowoczesnej części Kielc zlokalizowanych jest obecnie blisko 200 firm, co daje nowe kontakty i możliwości. - Dzięki inwestycji ulokowane w inkubatorze przedsiębiorstwa dołączą do społeczności KPT, a to daje dodatkowe profity. Otrzymają, obok przestrzeni logistyczno-magazynowej, wsparcie w postaci doradztwa na każdym etapie rozwoju – podkreśla Justyna Lichosik. Dodaje, że po otwarciu obiektu i udostępnieniu go przedsiębiorcom oferta KPT będzie jeszcze bardziej atrakcyjna i kompletna. – Mam nadzieję, że pozwoli to na zatrzymanie młodych firm, startupów tu w Kielcach, gdyż w jednym miejscu będzie wszystko co jest niezbędne do rozwijania działalności – kontynuuje dyrektor KPT.

Budowa obiektu możliwa była dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach działania 2.1. „Wsparcie instytucji otoczenia biznesu w celu zwiększenia poziomu przedsiębiorczości w regionie” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Jeszcze na etapie planowania ofertą inkubatora licznie zainteresowane były firmy eksportowo-importowe i dystrybucyjne, a także z branży e-commerce.

Do dyspozycji przedsiębiorców przeznaczone jest ok. 2200 m2 powierzchni, na którą składają się 33 pomieszczenia magazynowe o wielkości od 16 do ponad 200 m2 (z możliwością łączenia). Każde z nich wyposażone jest w automatyczną, indywidualnie sterowaną bramę segmentową. Dodatkowo na parterze znajduje się recepcja, a także pomieszczenie biurowe i sala konferencyjna. Obiekt wyposażony jest w pomieszczenia socjalne, windę towarową z udźwigiem 5 ton oraz nowoczesny system zarządzania magazynem. Przed inkubatorem znajduje się 9 miejsc parkingowych. Rotterdam Inc. czynny będzie przez całą dobę.
Galeria zdjęć

Powrót