Aktualności

2021-06-17

Didactix wdrożył ISO

Działają od 2 lat, a już po kilku miesiącach funkcjonowania firma Didactix, lokator KPT, stanęła przed niebagatelnym zadaniem sprostania obstrukcjom rynkowym wynikającym z kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią COVID-19. Spółce nie tylko udało się przetrwać ten trudny dla biznesu okres, ale ciągle doskonaliła swoje rozwiązania oraz podbijała nowe rynki. Efektem tego jest przyznany właśnie certyfikat ISO.

Najbardziej nowatorskim produktem firmy jest interaktywna podłoga FlySky. Nad jej stworzeniem pracowali wybitni eksperci, w tym obok dydaktyków i terapeutów, specjaliści  IT.
To pierwsza firma, która na rynku podłóg i stołów interaktywnych przekroczyła tzw. barierę cienia. Zespół Didactix stworzył i wdrożył innowacyjną i inteligentną technologię FlySky, pozwalającą na rozróżnianie cienia, jako elementu potrzebnego lub niechcianego w danym momencie działania aplikacji. Umożliwia to wdrażanie nowych rodzajów gier i aplikacji, które do tej pory nie mogły być wykorzystywane w urządzeniach opartych na podczerwieni. Urządzenie FlySky powstało z myślą przede wszystkim o placówkach edukacyjnych, takich jak żłobki, przedszkola i szkoły, tak by mogły w innowacyjny sposób edukować poprzez naukę. Co ważne, przygotowane przez Didactix aplikacje wspierają także specjalistyczne terapie oraz procesy rehabilitacyjne.

- Firma Didactix IT powołana do życia 2 lata temu już po kilku miesiącach funkcjonowania oraz błyskawicznego rozwoju stanęła przed niebagatelnym zadaniem sprostania meandrom oraz obstrukcjom rynkowym wynikającym z kryzysu gospodarczego wywołanego pandemią COVID-19. Dzięki niezwykłemu wysiłkowi, zaangażowaniu oraz zespołowej pracy młodego zespołu, nie tylko przetrwała ten trudny dla biznesu okres, ale ciągle doskonaliła swoje rozwiązania oraz podbijała nowe rynki, w tym zagraniczne. Efektem tych prac jest dynamiczny rozwój naszej firmy, który sprawił że koniecznym było szczególne zadbanie o jakość naszych usług i produktów, stąd decyzja o wdrożeniu systemu zarządzania jakością zgodnie z obowiązującą normą PN-EN ISO 9001:2015-10. Liczne audyty wewnętrze, zewnętrzne oraz zaangażowanie kadr poskutkowały uzyskaniem Certyfikatu dla systemu zarządzania oraz wprowadzeniem Didactix IT na szybkie i stabilne tory rozwoju poprzez wdrożenie procesowego podejścia do realizacji polityki jakości w szczególności w zakresie produkcji i sprzedaży interaktywnych podłóg FlySky - mówi Aleksander Durlej, CEO Didactix IT.

Powrót