Aktualności

2021-06-08

Vitrintec rozpoczął inwestycję. Powstaje concept factory

Nowoczesny zakład produkcyjny o powierzchni ponad 3 tys. mkw. buduje w Kieleckim Parku Technologicznym spółka Vitrintec. Inwestycja potrwa do lutego przyszłego roku.

Firma Vitrintec Polska specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji systemów aluminiowo szklanych. Systemy stosowane są w wielu branżach, ich instalacja usprawnia funkcjonowanie budynków biurowych, banków jak również nowoczesnych lokali mieszkalnych. W portfolio spółek (CreoConcept, 4D Office) należących do jednej grupy znajdują się realizacje dla znanych międzynarodowych korporacji, jak Google, Coca Cola, czy Shell oraz dla kilku dużych banków inwestycyjnych. Ich produkty można podziwiać także w warszawskim biurowcu Warsaw Spire, który w 2017 roku otrzymał nagrodę MIPIM Awards, najbardziej prestiżowego konkursu w branży nieruchomości na świecie. W maju br. firma Vitrintec znalazła się wśród marek wyróżnionych Red Dot Award 2021. To jedna z najważniejszych nagród w świecie designu. Spółkę uhonorowano za innowacyjne systemy - Pure Firestop, Silence Firestop, Ultrasilence Firestop.

Obecnie siedziba spółek mieści się w Centrum Technologicznym Kieleckiego Parku Technologicznego, w hali Recife. Na zakupionej w drodze przetargu działce w strefie C powstanie miejsce w rodzaju concept factory, w którym produkowane będą wszystkie elementy potrzebne do aranżacji nowoczesnego biura, czyli ściany działowe, meble biurowe, a także absorbery hałasu, które z jednej strony pełnią funkcje użyteczne, a z drugiej tworzą estetyczne wyposażenie biura. W dzisiejszych czasach firmy zwracają uwagę na estetykę miejsca pracy, by zarówno klienci, jak i pracownicy, czuli się w nim dobrze. Taka przestrzeń ma inspirować i pobudzać  do działania oraz wpływać na efektywność pracy. Budowany obiekt będzie nowoczesną przestrzenią, w której ważną część stanowić będzie dział badawczo-rozwojowy (R&D), który cały czas pracuje nad unowocześnieniem rozwiązań. W planach jest również  uruchomienie lakierni proszkowej.

Budowa ma potrwać do lutego przyszłego roku.

Powrót