Aktualności

2021-05-24

Kolejny inwestor w KPT. KT INOX prężnie się rozwija i będzie mieć nową siedzibę

W pełni uzbrojone, położone w nowoczesnej dzielnicy Kielc, w sąsiedztwie blisko 200 firm oraz dróg wylotowych w kierunku największych polskich miast. To atrybuty nieruchomości w KPT, które przyciągają inwestorów. W kwietniu działkę o powierzchni blisko 4 tys. mkw. nabyła spółka KT INOX.

Tomasz Wójciak i Michał Korytnicki, właściciele KT INOX, zdradzają, że dłuższego czasu interesowali się terenami w KPT. - Zależało nam na działce, która jest położona w nowej części miasta, w pełni uzbrojonej i przygotowanej pod budowę naszej nowej siedziby oraz by zlokalizowana była w dogodnym dla naszych klientów miejscu – mówi Tomasz Wójciak, prezes firmy.

KT INOX prowadzi hurtową sprzedaż wyrobów ze stali nierdzewnej, aluminium oraz metali kolorowych (m.in. blachy, rury, profile, kątowniki, płaskowniki, ceowniki, teowniki, pręty, elementy balustrad i szkło).  Pośrednio oferuje również usługi cięcia laserowego oraz cięcia i gięcia materiałów. W przyszłości jednak spółka planuje zakup własnych maszyn. Obsługuje zarówno małe firmy produkcyjne, jaki i duże zakłady. Firma działa głownie na rynku polskim, ale z uwagi na coraz liczniejsze zapytania odbiorców z zagranicy, firma chce wyjść naprzeciw potrzebom klientów i poszerzyć region działań. Wyniki sprzedaży są coraz lepsze, co daje firmie miejsce w czołówce regionalnych dostawców stali nierdzewnej. Spółka się dynamicznie rozwija i potrzebuje większej i bardziej nowoczesnej bazy magazynowej, dlatego zdecydowała się na zakup gruntów w KPT o powierzchni blisko 4 tys. mkw. - Trwają rozmowy na temat wielkości obiektu oraz poszerzenia działalności m.in. o centrum laserowe oraz maszyny do cięcia i gięcia blach. Myślę, że inwestycja ruszy w 2022 roku – zdradza Michał Korytnicki, wiceprezes spółki.

Marbach, Tegeno, PROHACCP, EkoEnergia Polska to przedsiębiorstwa, które już funkcjonują na nabytych w drodze przetargu ogłoszonego przez Miasto Kielce, terenach Kieleckiego Parku Technologicznego. Budowę swoich nowoczesnych hal produkcyjnych rozpoczęły już firmy 4D Office i AirFresh, a za kilka miesięcy ruszą inwestycje firm PODOPHARM, Utech Technics, Maxi Pizza oraz INS Group. Atrakcyjności lokalizacji dodaje nowoczesny obiekt KPT jakim jest Inkubator Rotterdam_INC, który rozpocznie działalność w drugiej połowie tego roku.

Powrót