Aktualności

2021-05-20

Ruszył nabór firm do projektu "Własność intelektualna w twojej firmie".

Ruszył nabór do projektu, w ramach którego Kielecki Park Technologiczny będzie świadczył usługi w zakresie ochrony własności intelektualnej. To kolejny rodzaj wsparcia skierowanego do przedsiębiorców, zwłaszcza tych stawiających pierwsze kroki w biznesie.

Nowy rodzaj wsparcia jest realizowany dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich, o które wnioskował Urząd Patentowy RP. W drodze przetargu ogłoszonego przez urząd wyłonieni zostali tzw. operatorzy usług w każdym z województw. Jednym z takich operatorów jest KPT. Z pomocy Parku mogą skorzystać przedsiębiorcy z regionu świętokrzyskiego i mazowieckiego.

KPT będzie realizuje usługę wspólnie z rzecznikiem patentowym, który doradza firmom jak chronić prawa własności intelektualnej oraz jak bezpiecznie korzystać z nich w obrocie gospodarczym. Wsparcie, o którym mowa ma w pierwszej kolejności uświadomić zainteresowanego przedsiębiorcę jakie posiada zasoby własności intelektualnej. By podjąć decyzję o ich ochronie należy je zidentyfikować oraz określić ich rolę w przedsiębiorstwie. Kolejnym krokiem powinien być wybór sposobu zabezpieczenia. I w tym pomagał będzie firmom właśnie rzecznik patentowy.
Rekrutację firm do programu prowadzi Urząd Patentowy. Po zakwalifikowaniu się przedsiębiorstwa do programu, urząd kieruje je do operatora z województwa, w którym jest zarejestrowane.

Szczegółowe informacje: https://uprp.gov.pl/pl/wlasnosc-intelektualna-w-twojej-firmie/o-projekcie 

Powrót