Aktualności

2021-05-10

Paragrafy w biznesie - Przewodnik po prawie własności intelektualnej. Webinarium z WN Legal.

25 maja Kielecki Park Technologiczny i Kancelaria Prawna WN Legal zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu „Paragrafy w biznesie” pt. „Przewodnik po prawie własności intelektualnej”.

Jeszcze w maju wystartuje rekrutacja projektu „Własność intelektualna w twojej firmie”, który przy wsparciu KPT realizuje Urząd Patentowy RP. Spotkanie jest więc doskonałą okazją aby dowiedzieć się dlaczego przedsiębiorstwa powinny chronić własne dobra.

Prawo własności intelektualnej stanowi jeden z najszybciej rozwijających się obecnie obszarów prawa. Bez znajomości zasad działania tej dziedziny prawa trudno realizować innowacyjne działania. Nowe produkty i usługi wymagają bowiem odpowiedniego zabezpieczenia na przykład przed ich skopiowaniem i wykorzystywaniem bez zgody twórców. W trakcie szkolenia omówione zostaną następujące tematy:

- czym jest utworów i jak działa prawo autorskie?

- czym są autorskie prawa osobiste a czym autorskie prawa majątkowe?

- jakie są różnice pomiędzy umową licencyjną i umową przenoszącą prawa?

- jakich błędów unikać przy zawieraniu umów?

- czy można chronić pomysł na biznes?

- czym są wynalazki oraz wzory użytkowe i jak się je rejestruje?

-  jak prawo może chronić design?

- co należy zrobić, żeby odpowiednio chronić markę?

-  rejestracja znaków towarowych – jak to się robi i ile to kosztuje?

Aby wziąć udział należy się zarejestrować: https://app.evenea.pl/event/paragrafyKPT

Kancelaria WN Legal Wątrobiński Nartowski jest jednym z lokatorów KPT. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, ochronie danych osobowych, prawie gospodarczym oraz rozwiazywaniu sporów. Na co dzień prawnicy kancelarii doradzają także m.in. przedsiębiorcom z sektora IT, nowych technologii oraz branży reklamowej, w tym software house’om, start-upom, agencjom reklamowym i firmom zajmującym się e-commerce.  

Kielecki Park Technologiczny przy współpracy z rzecznikiem patentowym, w ramach projektu „Własność intelektualna w twojej firmie”, świadczy usługi w zakresie ochrony własności intelektualnej. To kolejny rodzaj wsparcia skierowanego do przedsiębiorców, zwłaszcza tych stawiających pierwsze kroki w biznesie. Rekrutację firm do programu będzie prowadzić Urząd Patentowy. Jeszcze w maju ma rozpocząć się nabór wniosków poprzez stronę: https://uprp.gov.pl/pl/wlasnosc-intelektualna-w-twojej-firmie

 

Powrót