Aktualności

2021-04-29

Do Kielc trafią startupy z całego świata!

Kielecki Park Technologiczny dołączył do prestiżowego grona instytucji, które będą przyciągać do Polski startupy z całego świata. W konkursie ogłoszonym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pn. „Programy Akceleracyjne – Poland Prize” wyłoniono 9 operatorów, którzy zaprezentowali najlepsze autorskie koncepcje poszukiwania i sprowadzania do Polski zagranicznych zespołów gotowych wdrażać innowacyjne rozwiązania w naszym kraju. Projekt został wysoko oceniony przez PARP i osiągnął trzeci wynik spośród wszystkich wyłonionych realizatorów.
 
Akcelerator "Poland Prize powered by Kielce Technology Park" zakłada zrekrutowanie do programu min. 60 zagranicznych startupów. Kielecki Park Technologiczny, w podziale na 3 rundy akceleracyjne, zakwalifikuje 36 z nich do etapu soft-landingu a następnie akceleracji, w ramach których otrzymają pomoc w rejestracji spółki w Polsce oraz grant, który będą mogli przeznaczyć na wynagrodzenie zespołu, zakup usług, środków trwałych lub niematerialnych i prawnych lub działań informacyjno-promocyjnych. Dodatkowo wspierać ich będą opiekunowie biznesowi oraz mentorzy, którzy krok po kroku przeprowadzą ich przez najważniejsze etapy.
 
Co ważne, w ramach przedsięwzięcia, wybrane zespoły będą mogą liczyć na dofinansowanie nawet do 300 tys. zł. Pozwoli ono na rozwój produktu startupu, i przeprowadzenie pilotażowego wdrożenia rozwiązania w firmie. Pomysły będą realizowane według wytycznych partnera biznesowego każdego ze startupów, czyli przedsiębiorstwa, dla którego będą opracowywać rozwiązanie. Pierwsze firmy oraz inwestorzy typu Venture Capital (VC) zadeklarowały już chęć przystąpienia do programu, a tym samym pracy ze startupami. Są to: Altar Software, EkoEnergia Polska, INFOVER, IT CONTROL, "KH - KIPPER", SMART FUTURE 21, STOKOTA, VIVE INNOVATION Sp. Z O. O., VIVE LOGISTIC SERVICES, VIVE TEXTILE RECYCLING, Zakłady Urządzeń Chemicznych I Armatury Przemysłowej „CHEMAR", ZPUE, Akcelerator Technologiczny Gliwice, ITM POLAND. W trakcie przedsiezięcia KPT pozyskiwać będzie kolejne podmioty. 
 
W pierwszej kolejności Akcelerator skupi się na pozyskaniu spoza Polski startupów z najciekawszymi innowacyjnymi rozwiązaniami. Ze swoją ofertą dotrze do kilkudziesięciu najbardziej obiecujących, zagranicznych rynków na świecie. Szczególną uwagę skupiać będzie na rozwiązaniach, które w największym stopniu przyczynią się do rozwoju Przemysłu 4.0. Chodzi tu o takie specjalizacje, jak Przemysłowy Internet Rzeczy Sztuczną Inteligencję oraz branże pokrewne. 
 
Program skierowany jest do startupów z całego świata, ale w pierwszej kolejności poszukiwane będą pomysły biznesowe z takich państw, jak Ukraina, Białoruś, Czechy, Słowacja i Chorwacja. 
 
Projekt realizowany będzie do końca października 2023 r.

Powrót