Aktualności

2021-04-27

UTI.PL wdroży innowacyjne narzędzie dla przedsiębiorców

Do 11 maja br. inwestorzy mogą nabyć akcje lokatora KPT, firmy Wirtuale.pl S.A., właściciela marki UTI.PL Internet Puzzles. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój i wdrożenie innowacyjnych narzędzi dla przedsiębiorców, a jedno z nich ułatwi osobom niepełnosprawnym korzystanie z platform internetowych.

Pierwszy etap publicznej emisji akcji dobiega końca. Jednym z planowanych przedsięwzięć, które ma zostać zrealizowane z pozyskanych w emisji środków jest wprowadzenie na rynek zestawu narzędzi, które umożliwią one łatwe dostosowanie witryn do potrzeb osób z dysfunkcjami słuchu, wzroku czy ruchu. Będzie ono pierwszym modułowym rozwiązaniem, pozwalającym na tak dokładne dopasowanie witryn. Dzięki temu osoby niepełnosprawne uzyskają łatwiejszy dostęp do platform internetowych, np. sklepów i restauracji, z których nie mogły wcześniej korzystać. Stworzenie tego narzędzia nie będzie możliwe bez wsparcia inwestorów.

Spółka planuje zgromadzenie łącznie 7 mln złotych (w tym 4,4 mln ze publicznej emisji akcji). Oprócz udogodnień dla osób niepełnosprawnych, środki zostaną zainwestowane także w opracowanie i rozwój innowacyjnych narzędzi, jak interaktywna platforma sprzedaży B2B oraz system zarządzania oparty na sztucznej inteligencji.

Więcej informacji: https://bit.ly/3tULeNE

Powrót