Aktualności

2021-03-08

Ładowarkę do samochodów elektrycznych kupisz w KPT

Samochody elektryczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dlatego firma EkoEnergia Polska, lokator Kieleckiego Parku Technologicznego, wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferuje sprzedaż oraz montaż stacji do ładowania „elektryków”.

Rynek aut niskoemisyjnych rozwija się bardzo dynamicznie. Z duchem nowych technologii, do końca 2020 roku poszło w Polsce 20 tysięcy kierowców. To aż dwa razy więcej niż w roku 2019. Zainteresowanie autami elektrycznymi rośnie także w województwie świętokrzyskim. W Kielcach jest ich 74. Także na parkingu Kieleckiego Parku Technologicznego znajduje się stacja do ładowania z czterema stanowiskami dla aut.

Bartosz Firmanty, dyrektor innowacji EkoEnergia Polska wymienia: - Samochody elektryczne nie emitują spalin, są tańsze w eksploatacji i według wielu osób mniej awaryjne niż „tradycyjne” auta. Poza tym są ekologiczne, dlatego w naszej firmie zdecydowaliśmy się na zakup tego typu aut. Dodaje, że EkoEnergia poszła o krok dalej i oferuje do sprzedaży i montażu stacje ładowania samochodów niskoemisyjnych. - Własna stacja elektryczna, nie tylko ułatwia użytkowanie auta, ale także można na niej zarabiać. Bardzo ważne jest także, że jest to rozwiązanie znacznie bezpieczniejsze i szybsze niż korzystanie z gniazdka domowego. Coraz częściej stacje ładowania kupowane są u nas przez różnego rodzaju firmy, m.in. hotele, czy galerie handlowe, które muszą być przygotowane na różne potrzeby klientów – mówi Łukasz Dziedzic, prezes EkoEnergia Polska. Jak podkreśla, zakup stacji, to też dobry pomysł na uatrakcyjnienie oferty m.in. przez deweloperów. - Myślę, że osiedle czy nieruchomość przy której znajduje się własna stacja do ładowania samochodów elektrycznych, może stać się jeszcze bardziej atrakcyjne dla przyszłych mieszkańców – podkreśla Łukasz Dziedzic.

Pomóc w zainwestowaniu w zakup własnych stacji ładowania samochodów elektrycznych, chce Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Gotowy jest już projekt rozporządzenia ws. szczegółowych warunków udzielania pomocy publicznej na tworzenie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych i do tankowania wodoru. Resort na inwestycje dla przedsiębiorców, samorządów, spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych planuje przeznaczyć do 800 mln zł.

Powrót