Aktualności

2021-02-16

Jedenastu inwestorów na terenach inwestycyjnych KPT. Trzy kolejne ploty inwestycyjne wystawione na sprzedaż

Trzy kolejne ploty inwestycyjne, w pełni uzbrojone przez Kielecki Park Technologiczny, czekają na nowych inwestorów. Miasto Kielce ogłosiło właśnie przetargi.

- Inwestorzy od dawna czekali na ten ruch. W Kielcach brakuje terenów pod inwestycje, czego dowodem są liczne zapytania, które niemal każdego miesiąca wpływają do nas od przedsiębiorców chcących budować własne zakłady produkcyjne – mówi Justyna Lichosik, dyrektor KPT. Na sprzedaż wystawione właśnie zostały 3 ploty inwestycyjne o powierzchni od 0,25 do 0,5 ha. Posiadają wszelkie niezbędne media – wodę, kanalizację, energię elektryczną, łącza teletechniczne. Każda z oferowanych działek ma wybudowany dojazd.

Tereny inwestycyjne KPT zyskały na atrakcyjności także dzięki oddaniu do użytku łącznika pomiędzy ulicą Olszewskiego, a skrzyżowaniem ulic Witosa i Zagnańskiej. Połącznie to już teraz, mimo trwających ostatnich pac remontowych, znacznie usprawniło dojazd do KPT oraz do dróg wylotowych w kierunku największych polskich miast. – Są to czynniki, które decydują o wyborze nieruchomości. Dodatkowym atutem jest zlokalizowana w jednym, atrakcyjnym miejscu społeczność blisko 200 firm, co daje nowe kontakty biznesowe. Nasi lokatorzy kooperują ze sobą, a różnorodność branż sprawia, że KPT to miejsce wyjątkowe. Nie ma drugiego takiego w województwie – mówi dyrektor.

Marbach, Tegeno, PROHACCP, EkoEnegia Polska to przedsiębiorstwa, które już funkcjonują na nabytych terenach Parku. Za chwilę z budową ruszają 4D Office, PODOPHARM oraz AirFresh. Pierwsza z firm, na zakupionej w drodze przetargu działce w strefie C, wybuduje miejsce w rodzaju concept factory, w którym produkowane będą wszystkie elementy potrzebne do aranżacji nowoczesnego biura, czyli ściany działowe, meble biurowe, a także absorbery hałasu, które z jednej strony pełnią funkcje użyteczne, a z drugiej tworzą estetyczne wyposażenie biura. Dziś firmy zwracają uwagę na estetykę miejsca pracy, by zarówno klienci, jak i pracownicy, czuli się w nim dobrze. Taka przestrzeń ma inspirować i pobudzać  do działania oraz wpływać na efektywność pracy. Ważną część stanowić będzie dział  badawczo-rozwojowy (R&D).

Żadnych wątpliwości by dalszą przyszłość wiązać z KPT nie miała firma PODOPHARM. Na nabytych od gminy Kielce w drodze przetargu terenach inwestycyjnych zamierza wybudować własną siedzibę. Na powierzchni ponad 3 tys. metrów kwadratowych powstanie nowoczesny obiekt, w którym znajdzie się laboratorium badawczo-rozwojowe oraz centrum szkoleniowe w postaci kliniki, gdzie pracownicy gabinetów podologicznych, nie tylko z kraju, będą rozwijać nowe umiejętności. W nowym miejscu lekarze – chirurdzy, diabetolodzy i dermatolodzy – będą wykonywać specjalistyczne zabiegi. Co ważne, w dystrybucji produktów wspierać firmę będzie równolegle budowany przez KPT Inkubator Logistyczny Rotterdam Inc. Z możliwości tego obiektu korzystać będą także inni przedsiębiorcy, nie tylko ci ulokowani w Parku.

Pozwolenie na budowę ma już AirFresh. Jeszcze w tym roku spółka wybuduje na terenach inwestycyjnych KPT  halę produkcyjną o powierzchni ponad 1100 m. kw.  Firma specjalizując się w produkcji odświeżaczy samochodowych, które dystrybuowane są nie tylko w Polsce, ale również w takich krajach, jak Azerbejdżan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Nigeria, USA, Gruzja, czy Gwadelupa, a także w większości państw europejskich. W minionym roku jako pierwsza firma na świecie wprowadziła do sprzedaży zapachy samochodowe z drewna z kolorową wkładką filcową.

Wśród inwestorów, którzy także ulokują swoje zakłady na terenach KPT są m.in. Utech Technics, Maxi Pizza oraz INS Group.  – Co ważne, nowe firmy będą mogły liczyć również na inne formy wsparcia ze strony Parku. Te warunki dla przyszłych inwestorów można określić, jako optymalne. Atrakcyjności terenom inwestycyjnym dodaje również powstający w strefie B Inkubator Logistyczny Rotterdam Inc., który gotowy będzie w połowie tego roku. Jesteśmy w trakcie przygotowywania oferty – mówi Justyna Lichosik.  

Więcej informacji nt. przetargów na stronie Urzędu Miasta Kielce, www.um.kielce.pl
Galeria zdjęć

Powrót