Aktualności

2021-02-11

Nowy inwestor zaczyna budowę. Zakład produkcyjny AirFresh gotowy jeszcze w tym roku.

Jeszcze w tym roku spółka AirFresh wybuduje na terenach inwestycyjnych Kieleckiego Parku Technologicznego halę produkcyjną o powierzchni ponad 1100 metrów kwadratowych.  

Firma AirFresh działa na rynku od 2010 roku specjalizując się w produkcji odświeżaczy samochodowych, które dystrybuowane są nie tylko w Polsce, ale również w takich krajach, jak Azerbejdżan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Nigeria, USA, Gruzja, czy Gwadelupa, a także w większości państw europejskich. W minionym roku jako pierwsza firma na świecie wprowadziła do sprzedaży zapachy samochodowe z drewna z kolorową wkładką filcową.

AirFresh prężnie się rozwija zdobywając kolejne zagraniczne rynki, stąd powstał pomysł na wybudowanie własnego zakładu produkcyjnego wraz zapleczem magazynowym. Jak zdradza Artur Piotrowski z AirFresh, w tym roku do sprzedaży wejdą trzy nowe kolekcje, a w 2022 zaplanowane są kolejne dwie. Nowa przestrzeń pozwoli firmie na realizację tych celów. Spółka, w drodze przetargu nabyła tereny uzbrojone przez KPT.

Inwestycja ma proekologiczny charakter. Budynek będzie w pełni zasilany zieloną energią pochodzącą z paneli fotowoltaicznych rozmieszczonych na całym dachu. Na terenie firmy zamontowana zostanie również ładowarka samochodowa dla aut elektrycznych.

Budowa rusza lada moment. Są wszelkie pozwolenia, a całość gotowa będzie pod koniec sierpnia br. – W nowej lokalizacji będziemy mogli uruchomić więcej maszyn do produkcji, dlatego z pewnością potrzebować będziemy nowych pracowników na stanowiska operatorów – mówi Artur Piotrowski. Dodaje, że spółka wybrała KPT na swoją siedzibę ze względu na fakt, iż tereny należące do Parku są doskonale zlokalizowane dla nieruchomości komercyjnych i mają profesjonalnie przygotowaną infrastrukturę. Ponadto obecność w KPT daje możliwość kooperacji z innymi lokatorami. Spółka już myśli o współpracy z firmą Marbach produkującą wykrojniki, które AirFresh również stosuje w procesie produkcyjnym.

Tymczasem w pierwszym kwartale br. wystawione na sprzedaż mają zostać kolejne działki w pełni uzbrojone przez KPT. Przetarg za każdym razem ogłasza gmina Kielce.

Więcej o firmie AirFresh: https://airfresh.pl/
Galeria zdjęć

Powrót