Aktualności

2021-01-05

VIVE Textile Recycling Ambasadorem Polskiej Gospodarki 2020

Vive Textile Recycling otrzymał tytuł Ambasadora Polskiej Gospodarki 2020 przyznawany przez Business Centre Club w kategorii Kreator rozwiązań XXI wieku. Firma wyróżniona została za „kreowanie nowoczesnych rozwiązań biznesowych na arenie międzynarodowej, które jednocześnie są przykładem świadomego działania z uwzględnieniem społecznej odpowiedzialności oraz gospodarki obiegu zamkniętego.” Jednym z najbardziej innowacyjnych jej osiągnięć jest kompozyt VIVE Texcellence.

 Jednym z najbardziej innowacyjnych osiągnięć VIVE Innovation jest kompozyt VIVE Texcellence wytwarzany z odpadów tekstylnych i odpadów z opakowań z tworzyw sztucznych. Produkt ten rozwiązuje problem recyclingu postkonsumenckich odpadów tekstylnych. Wyrób posiada szeroką gamę zastosowań - od konstrukcyjnych, małej architektury, słupów oświetleniowych po detale jak wieszaki, podstawki, deski, elementy konstrukcyjne i różnego rodzaju kształtki idealne na potrzeby branży budowlano-inżynierskiej, architektonicznej, mebli ogrodowych. Aranżacje z użyciem kompozytu można zobaczyć w takich krajach jak Niemcy oraz Dania.

VIVE Texcellence łączy w sobie najlepsze właściwości tworzyw sztucznych i drewna. Dodatkowo: jest łatwy w obróbce i może być dalej przetwarzany; posiada bardzo dużą wytrzymałość mechaniczną i jednocześnie wysoką sprężystość (znacznie mocniejszy niż porównywalne tworzywa sztuczne); jest odporny na warunki atmosferyczne i czynniki biologiczne (wilgoć, niskie temperatury, grzyby i pleśnie, nie chłonie wody); nie wymaga konserwacji; jest przyjazny w dotyku, nie ma drzazg i żywicy; bardzo dobrze tłumi dźwięk ze względu na wysoką gęstość i zawartość włókien; mimo tylu zalet i innowacyjności jego cena jest porównywalna z drewnem i WPC (połączenie drewna i tworzywa sztucznego).

Ponadto nowoczesny kompozyt w realny sposób wspomagający środowisko naturalne, ponieważ: 95% jego składu to surowce wtórne – odzież oraz zużyte opakowania; produkt w 100% nadaje się do ponownego recyclingu (w tym do produkcji alternatywnego paliwa); jego produkcja zostawia minimalny ślad C02; przyczynia się do zredukowania ilości odpadów na wysypiskach oraz do ograniczenia wycinki lasów; produkcja kompozytu umożliwia odzyskanie znacznej ilości energii zużytej na wyprodukowanie surowców z których wytwarzany jest produkt.

Więcej informacji (w tym galerie zdjęć) na temat kompozytu na oficjalnej stronie - https://vivetexcellence.pl/

Powrót