Aktualności

2020-11-18

Akademia Muay Thai działa dla i dzięki innym

Promują ideę sportu zachęcając do zmiany sposobu życia. Ich potencjał dostrzegły duże firmy odpowiedzialne społecznie. Akademia Muay Thai Kielce, lokator KPT, rozwija się dla i dzięki wsparciu innych.

Akademia Muay Thai to nie tylko szkoła boksu tajskiego. To także, a może przede wszystkim, stowarzyszenie promujące ideę sportu w Kielcach, wspierające młode talenty, zachęcające w pewnym sensie do zmiany sposobu życia, postrzegania świata.

- Akademia Muay Thai Kielce to niezwykły zespół ludzi, których łączy jeden wspólny mianownik: chęć działania. Zmieniania na lepsze tego co można zmienić. Promowania idei sportu jak i miasta, regionu w którym żyjemy lub zamieszkaliśmy po to, by pracować, kochać, wychowywać, realizować swoje plany i marzenia. Muay Thai to sport pełen magii, religii, wspaniałej tradycji, obrzędów a przede wszystkim szacunku i pokory. To możliwość poznania własnych granic i lęków. Świetne narzędzie do zgłębienia umiejętności. Zarówno fizycznych jak i psychicznych – tłumaczy Hubert Kaleta, prezes Akademii Muay Thai Kielce.

Stowarzyszenie na co dzień wspiera zarówno młodych, utalentowanych sportowców jak i tych, którzy na treningach szukają sposobu na zdobycie pewności siebie. Odreagowania stresu. Organizacja sama też korzysta z pomocy innych, dużych przedsiębiorstw, które angażują się w politykę CSR. Dostrzegają one potencjał lokalnego klubu sportowego i współpraca ta odbywa się na wielu płaszczyznach. - Niektórzy wspierają nas finansowo, inni pomagają nam np. podczas wyjazdów na zawody, jeszcze inni kupują sprzęt sportowy. Dla przykładu, dwie kieleckie firmy – Fart oraz EkoEnergia Polska – zakupiły do naszej sali maty. Duże wsparcie uzyskaliśmy od Formaster Group (Dafi). Sfinansowali oni część remontu budynku, a dzięki pomocy Urzędu Miasta Kielce oraz prezydenta Bogdana Wenty, w tym roku mogliśmy wprowadzić się do nowej siedziby – wymienia Hubert Kaleta i dodaje, że coraz więcej pracodawców dostrzega, że zdrowy tryb życia jest bardzo ważny. – Oprócz odpowiedniej infrastruktury w postaci obiektu, niezwykle cenne jest dla nas wsparcie i pomoc w wyjazdach na zawody ogólnopolskie. Młodzież, która do nas przychodzi stawia wysoko poprzeczkę, dlatego chcemy spełniać ich oczekiwania i mieć do dyspozycji nowoczesne wyposażenie sal treningowych. Równie istotne jak miejsce oraz sprzęt, są szkolenia dla trenerów, a także możliwość realizowania przez nas inicjatyw społecznych typu „ samoobrona dla kobiet”, czy bezpłatne zajęcia podczas ferii czy wakacji – dodaje prezes Akademii Muay Thai Kielce.

Więcej o Akademii na stronie: http://www.bokstajski.com/
Galeria zdjęć

Powrót