Aktualności

2020-08-19

Kamaprops „rozwija skrzydła” w Kieleckim Parku Technologicznym

Przestrzeń o powierzchni ponad 350 metrów kwadratowych w hali OULU pozwoli Kamaprops rozszerzyć ofertę i wejść na nowe rynki. Firma dołączyła do grona lokatorów Kieleckiego Parku Technologicznego.   

Kamaprops reprezentuje niszową, jak na polskie warunki, branżę. Projektuje i szyje nietuzinkowe stroje w pojedynczych egzemplarzach, głównie suknie ciążowe, do sesji fotograficznych na specjalne zamówienia fotografów. Firma istnieje od 2016 roku i jak podkreśla jej właścicielka Kamila Solarska, od początku istnienia stale i dynamicznie rozwija się na rynkach lokalnym, krajowym i zagranicznym. Kamaprops bierze udział w licznych pokazach, targach takich jak "Fotorekwizyty", a w sukniach ich projektu chętnie fotografują się znane polskie celebrytki.

- Z każdym kolejnym rokiem obroty firmy rosną, wzrasta również ilość oferowanych modeli sukienek. Stopniowo rozszerzamy gamę dostępnych tkanin, pozyskujemy nowych klientów i jesteśmy gotowi na nowe wyzwania – mówi Kamila Solarska. Takim właśnie wyzwaniem - organizacyjnym i logistycznym – jest pandemia koronawirusa. W przeciwieństwie do wielu innych dostawców i firm z branży, Kamaprops znacznie zwiększyła sprzedaż. Pojawili się też nowi klienci. – Wykorzystaliśmy  tę sytuację i weszliśmy na rynek Stanów Zjednoczonych oraz Australii, czyli dotychczas rynki dla nas nieosiągalne. Większa część klientów firmy pochodzi z Europy Zachodniej i Środkowej (Anglia, Austria, Belgia, Hiszpania, Włochy, Portugalia, Niemcy ,Francja, Holandia) – kontynuuje Kamila Solarska i podkreśla, że w Polsce jest to jeszcze dość nowa branża, która przyszła do nas z zachodu. Cały czas się rozwija, przybywa nowych fotografów specjalizujących się w sesjach ciążowych i noworodkowych.

W tej chwili misją Kamaprops jest rozszerzenie oferty o akcesoria do sesji noworodkowych, wejście na nowe rynki zbytu i zatrudnienie dodatkowych osób. Aby to się udało, już teraz przedsiębiorstwo musiało zwiększyć powierzchnię wynajmując przestrzeń w jednej z hal Centrum Technologicznego KPT. W hali OULU na dobre zagoszczą od września.

Kamaprops prowadzi wyłącznie sprzedaż internetową na stronie: www.kamaprops.eu
Galeria zdjęć

Powrót