Aktualności

2020-07-21

Tereny inwestycyjne czekają na firmy MŚP

Aż 8 działek o łącznej powierzchni ponad 3 hektarów w ofercie dla nowych inwestorów.

Tereny inwestycyjne KPT to w pełni uzbrojony obszar z dostępem do niezbędnych mediów i drogami dojazdowymi, zlokalizowany w północnej poprzemysłowej dzielnicy Kielc. - Naszym wsparciem obejmujemy głównie firmy z sektora MŚP i to szczególnie do nich kierujemy tę część naszej oferty - mówi Justyna Lichosik, dyrektor KPT.
Aktualnie na nowych właścicieli czeka 8 działek znajdujących się w dwóch strefach B i D. W części B to tereny o powierzchniach 0,39 ha, 0,51 ha, 0,53 oraz 0,55 ha. Obszar D to działki o powierzchni od 0,23 ha do 0,25 ha (z możliwością połączenia). Działki posiadają uzbrojenie we wszystkie niezbędne media tj.: energię elektryczną, wodę, kanalizację sanitarną i deszczową, energię cieplną, a także doprowadzone łącza światłowodowe. Rozwój tej części miasta, a także realizacja projektów infrastruktury drogowej powodują, że działki KPT pod nowe inwestycje coraz bardziej zyskują na atrakcyjności. Prawdopodobnie jeszcze przed końcem wakacji oddany zostanie do użytku łącznik między ulicą Olszewskiego, a skrzyżowaniem ulic Witosa i Zagnańskiej. – To połączenie znacznie usprawni komunikację terenów i infrastruktury KPT z resztą Kielc, a także dojazd do dróg wylotowych w kierunku największych polskich miast – zaznacza Justyna Lichosik. Dodatkowym atutem jest sąsiedztwo. Aktualnie na tym obszarze funkcjonują 3 firmy – Marbach, Tegeno, Prohaccp, ale z końcem wakacji uruchomienie swojego nowego obiektu planuje spółka Eko Energia Polska, a firma 4DOffice zaczyna budowę swojej fabryki. Kolejne 5 firm już zakupiło działki pod swoje inwestycje i zapewne w ciągu roku rozpoczną budowę. Jeżeli do tego dodamy, że w społeczności KPT działa już blisko 200 podmiotów, a nowe firmy będą mogły liczyć także na inne formy wsparcia ze strony Parku, to warunki dla przyszłych inwestorów można określić, jako optymalne. Atrakcyjności terenom inwestycyjnym dodaje również powstający w strefie B Inkubator Logistyczny Rotterdam Inc., którego budowa rozpoczęła się 13 lipca br., a start zaplanowany jest na połowę 2021 roku.

Tereny inwestycyjne w obszarze KPT sprzedawane są przez Gminę Kielce w trybie przetargu. Firmy zainteresowane zakupem działek zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z nami pod numerem tel. +48 41 27 87 200.

Powrót