Aktualności

2020-07-07

Root BD dołączył do grona lokatorów KPT

Innowacyjne środowisko oraz możliwość nawiązania współpracy z innymi przedsiębiorstwami to główne powody, dla których firma Root BD wybrała KPT na lokalizację nowej siedziby.

Root BD jest firmą handlowo-usługową. Zajmuje się sprzedażą płyt oraz materiałów drewnopochodnych przeznaczonych dla budownictwa drewnianego, szkieletowego oraz meblarstwa. Oferuje m.in. system budowy domów szkieletowych, podkłady podpodłogowe, płyty OSB, płyty pilśniowe. Prowadzi doradztwo w zakresie zastosowania sprzedawanych materiałów. Zajmuje się spedycją produktów na bazie posiadanej licencji spedytora. Należy do Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe, posiada również certyfikat FSC.

- Jesteśmy otwarci na nowe technologie i nie boimy się wyzwań. Widzimy duży potencjał w branży budownictwa drewnianego, stale poszukujemy nowych ciekawych produktów, które wpisują się w trendy nowoczesnego budowania z drewna – mówi Mariusz Zając, przedstawiciel Root BD. Dodaje, że firmę wyróżnia wykorzystywanie w swoich realizacjach innowacyjnego systemu budowlanego Steico, opartego wyłącznie na naturalnych materiałach drewnopochodnych, charakteryzujących się bardzo dobrą wytrzymałością, stabilnością oraz właściwościami izolacyjnymi: termicznymi i akustycznymi. Możliwość ich prefabrykacji, czyli przygotowania gotowych elementów domu, znacznie skraca i upraszcza proces powstawania obiektów ekologicznych o wysokim standardzie energetycznym. - Wraz z rozwojem firmy uruchomiliśmy oddział w Kieleckim Parku Technologicznym, nastawionym na innowacyjność, kreatywność oraz współpracę przedsiębiorstw, co czyni go idealnym miejscem do naszego dalszego działania. Planujemy poszerzyć kadrę - poszukujemy osoby na stanowisko doradcy techniczno-projektowego. Odpowiednim kandydatem będzie osoba związana z branżą budownictwa, szczególnie drewnianego. Zapraszamy do kontaktu - zapewniamy ciekawą pracę z możliwością szkoleń oraz rozwoju – kontynuuje Mariusz Zając.

Root BD, oferując produkty odpowiadające indywidualnym potrzebom klienta, wykorzystuje także rozwiązania innych firm, dlatego bycie częścią społeczności KPT otwiera firmie nowe perspektywy. – Nowoczesny, energooszczędny dom lub obiekt, który proponujemy, to nie tylko konstrukcja i izolacja. Potrzebuje on także instalacji wentylacyjnej, grzewczej, fotowoltaicznej, a dla bardziej wymagających również innowacyjnych rozwiązań, na przykład zarządzania za pomocą telefonu i specjalnych aplikacji – wyjaśnia Mariusz Zając. Współpraca z lokatorami KPT gwarantuje nam szeroki wachlarz możliwości. Wybór miejsca na nowy oddział jest przemyślaną i słuszną decyzją – podsumowuje swoją wypowiedź.
Galeria zdjęć

Powrót