Aktualności

2020-06-03

Finał projektu Work On IT 2020

Choć nietypowo, bo online, ale równie efektywnie przebiegła trzecia edycja projektu Work On IT realizowanego przez KPT we współpracy z Transition Technologies PSC oraz Politechniką Świętokrzyską.

Finał Work On IT 2020 odbył się 3 czerwca. Jak zauważa dr inż. Andrzej Stobiecki, prodziekan ds. kształcenia i spraw studenckich PŚk, obok standardowych zajęć odbywających się w ramach programu nauczania, niezwykle cenne są te praktyczne. Dlatego jego zdaniem doświadczenia zdobywane przez studentów z pewnością zaprocentują w życiu zawodowym. Podobnego zdania jest dr inż. Dorota Wiraszka, która podkreśla, że projekt okazał się „strzałem w dziesiątkę”, czego dowodem jest ogromne zainteresowanie ze strony młodych ludzi. Jak dodaje, przedsięwzięcie jest swoistym „wyjściem” poza uniwersytecką sztampę.  

W ramach Work On IT  grupa jedenastu studentów Politechniki Świętokrzyskiej pracowała  nad rozwiązaniami dla branży IT wskazanymi przez Transition Technologies PSC. W trzeciej edycji, ze względu na panującą pandemię,  całość prac odbywała się zdalnie. Młodzi ludzie, oprócz możliwości bezpośredniego kontaktu z potencjalnym pracodawcą, nabywali dodatkowych umiejętności, jak praca w zespole. Dzięki temu łatwiej będzie im wejść na ścieżkę kariery i odnaleźć się na rynku pracy.

Jak zarządzać rezerwacją biurek, salek konferencyjnych oraz samochodów służbowych w firmie; Planowanie przygotowania do wystąpienia/testu/egzaminu - Jak rozplanować sobie harmonogram przygotowania tak aby uczyć się w sposób systematyczny i skoordynowany oraz jak monitorować postęp; Metoda na efektywne wyłuskiwanie kluczowych informacji z CV - czy można komputer "nauczyć" jak czytać życiorys - to tematy, z którymi zmierzyli się studenci podzieleni natrzy grupy. Wzięli również udział w szkoleniu online z metodologii  Design Thinking oraz szkoleniu realizowanym w ramach projektu International Transfer Technology Academy (ITTA), które poprowadzili prawnicy z kancelarii WN Legal (Przewodnik po prawie własności intelektualnej).

Także online odbyło się szkolenie z wystąpień publicznych, podczas którego studenci poznali podstawowe zasady i techniki prezentacji, aby skutecznie przekazać i przedstawić pomysł na rozwiązanie wyzwań, nad którymi pracują.
Galeria zdjęć

Powrót