Aktualności

2020-05-20

Kolejna edycja projektu Work On IT

Grupa jedenastu studentów Politechniki Świętokrzyskiej pracuje nad rozwiązaniami dla branży IT w ramach projektu WORK ON IT realizowanego przez uczelnię we współpracy z Transition Technologies PSC oraz Kieleckim Parkiem Technologicznym.

Młodzi ludzie, oprócz możliwości bezpośredniego kontaktu z potencjalnym pracodawcą, nabywają dodatkowych umiejętności, jak praca w zespole. Dzięki temu łatwiej będzie im wejść na ścieżkę kariery i odnaleźć się na rynku pracy.

W tegorocznej edycji projekt odbywa się zdalnie w podziale na trzy zespoły. Jak zarządzać rezerwacją biurek, salek konferencyjnych oraz samochodów służbowych w firmie; Planowanie przygotowania do wystąpienia/testu/egzaminu - Jak rozplanować sobie harmonogram przygotowania tak aby uczyć się w sposób systematyczny i skoordynowany oraz jak monitorować postęp; Metoda na efektywne wyłuskiwanie kluczowych informacji z CV - czy można komputer "nauczyć" jak czytać życiorys - to tematy, z którymi zmierzyli się studenci. Wzięli również udział w szkoleniu online z metodologii  Design Thinking oraz szkoleniu realizowanym w ramach projektu International Transfer Technology Academy (ITTA), które poprowadzili prawnicy z kancelarii WN Legal (Przewodnik po prawie własności intelektualnej).

Także online odbyło się szkolenie z wystąpień publicznych. Podczas szkolenia studenci poznali podstawowe zasady i techniki prezentacji, aby skutecznie przekazać i przedstawić pomysł na rozwiązanie wyzwań, nad którymi pracują.

Prezentacja wypracowanych rozwiązań odbędzie się 3 czerwca.

Powrót