Aktualności

2020-05-06

W KPT ruszył mobilny punkt badań w kierunku koronawirusa

Centrum Medyczne Corten Medic uruchomiło w Kieleckim Parku Technologicznym mobilny punkt badań w kierunku koronawirusa. Zlokalizowany jest na parkingu przy hali OULU.

Centrum Medyczne Corten Medic, które jako pierwsze wprowadziło do swojej oferty testy przesiewowe na przeciwciała koronawirusa, wspólnie z Kieleckim Parkiem Technologicznym, otworzyło Punkt Diagnostyki Mobilnej COVID 19 typu Corten Test&Drive. Pomysł jest odpowiedzią na duże zainteresowanie mieszkańców Kielc możliwością przebadania się w kierunku koronawirusa. Współpracę pomiędzy Corten Medic i KPT zainicjowała firma  LuCasco, lokator KPT.

Punkt Diagnostyki Mobilnej Corten Test&Drive oferuje mieszkańcom 2 rodzaje testów - serologiczne (przesiewowe) na przeciwciała IgM i IgG koronawirus, których wynik będzie znany już po 6-10minutach oraz molekularne (genetyczne) wykrywające RNA wirusa. W przypadku testów genetycznych w punkcie będzie pobierany materiał do badań, których wynik pacjent będzie odbierał po około 24 godzinach. Corten Medic współpracuje wyłącznie z licencjonowanymi laboratoriami, które są wpisane na listę COVID przez Ministerstwo Zdrowia.

Punkt Diagnostyki Mobilnej Corten Test&Drive mieści się na terenie Kieleckiego Parku Technologicznego przy ul Olszewskiego 21, na parkingu przy hali OULU. Na testy mieszkańcy mogą się zgłaszać od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-18.00.

Numer na infolinię : 41 246 00 11

Informacje o Corten Test&Drive: https://www.cortenmedic.pl/corten-test-and-drive/ 
Galeria zdjęć

Powrót