Aktualności

2020-02-04

Dzień Bezpiecznego Internetu w ECN

O tym jak bezpiecznie korzystać z sieci dowiedzą się uczestnicy warsztatów, które w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu organizuje Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego.  

11 lutego obchodzony będzieDzień Bezpiecznego Internetu, który został zapoczątkowany przez Komisję Europejską w 2004 roku. Wydarzenie ma na celu inicjowanie i propagowanie działań zmierzających do bezpiecznego wykorzystania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież, uświadamianie rodziców, nauczycieli w zakresie bezpieczeństwa w sieci oraz promowanie świadomego korzystania z Internetu w oparciu o jego pozytywne aspekty.

 Z tej okazji Energetyczne Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego zaprasza na warsztaty, podczas których będziemy korzystać z nowoczesnych technologii oraz uczyć jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Dzieci dowiedzą się o zagrożeniach, jakie mogą pojawić się w Internecie, ale również przekonają się jak ważny jest szacunek w sieci zarówno wobec innych, jak i siebie. W realizacji warsztatów pomoże nam nasz zaprzyjaźniony robot – Ozobot.

 Zajęcia są przeznaczone dla uczniów szkoły podstawowej i odbędą się 11 lutego o godz. 8.30 oraz 12.30. Koszt wynosi 15 zł/os. i obejmuje udział w warsztatach oraz zwiedzaniu wystawy. Obowiązują wcześniejsze zapisy. Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacje przyjmujemy pod adresem: rezerwacjeecn@technopark.kielce.pl. Szczegóły pod nr 41 278 72 50. Więcej informacji na stronie: http://ecn.kielce.pl/index.php/pl/2020/01/28/dzien-bezpiecznego-internetu/.

Powrót