Aktualności

2019-12-11

Pegasystems nowym lokatorem KPT

Pegasystems, wiodący dostawca rozwiązań dla firm wykorzystujących sztuczną inteligencję, dołączyła do grona lokatorów Kieleckiego Parku Technologicznego. Przedsiębiorstwo z ponad 35-letnim doświadczeniem otworzyło tu swoje biuro.

Kielecki Park Technologiczny oferuje wsparcie i atrakcyjne warunki także dla podmiotów działających od lat, a szukających nowych lokalizacji na terenie kraju. Tak jest w przypadku Pegasystems. To wiodący, globalny dostawca rozwiązań wspomagających firmy w osiąganiu jak najwyższego poziomu satysfakcji klientów oraz tworzeniu efektywnie działających procesów biznesowych. Firma działa od ponad 35 lat oferując oparte na Platformie Pega oprogramowanie, zaprojektowane do działania w chmurze. Posiada ono szerokie możliwości dopasowania do potrzeb użytkowników, umożliwiając szybkie wdrożenie, łatwą rozbudowę oraz modyfikację aplikacji, tak by spełniały strategiczne potrzeby biznesowe. Jak tłumaczy Jarosław Maślanka, dyrektor oddziału Pegasystems w Polsce, rozwiązania te wyposażone są w zaawansowaną sztuczną inteligencję oraz automatyzację, tym samym pomagając wiodącym światowym markom osiągać przełomowe wyniki biznesowe. Dodaje, że kieleckie biuro będzie wspierać tworzenie platformy Pega Infinity oraz tworzyć i wspierać działanie witryn internetowych firmy w oparciu o technologię Drupal. Klientami firmy są duże, światowe marki i co ważne, spółka aktywnie współpracuje z uczelniami - Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Akademią Górniczo Hutniczą w Krakowie. - Współpraca jest wielopoziomowa zaczynając od organizowania hackathonów po praktyki i staże studenckie. Pozwala ona nam corocznie zatrudniać sporą grupę osób bezpośrednio po studiach. Niewykluczone, że tę praktykę przeniesiemy na grunt świętokrzyski – mówi Jarosław Maślanka.

Wraz z otwarciem kieleckiego biura spółka poszukiwać będzie nowych pracowników, w szczególności osób znających technologię Drupal.

Więcej o firmie: www.pega.com

Powrót