Aktualności

2019-11-28

Transition Technologies PSC w Kielcach ma 5 lat

Są jedną z najprężniej rozwijających się firm, oferujących najnowsze rozwiązania IT dla przemysłu. Promują nowe technologie i współpracują z uczelniami w zakresie dopasowania jakości kształcenia do wymogów rynku. Kielecki oddział Transition Technologies PSC obchodzi jubileusz 5-lecia istnienia.

Od ponad trzech lat oddział w Kielcach mieści się przy Olszewskiego 6 – w Kieleckim Parku Technologicznym i jak podkreśla Wojciech Wąsik, kierownik placówki, współpraca z KPT to nie tylko wynajem wysokiej klasy powierzchni biurowych, ale przede wszystkim kontakty z lokalnymi firmami, wspólne działania w zakresie promowania nowych technologii, a także wiele ciekawych i inspirujących spotkań. - Firmy technologiczne potrzebują rozbudowanego ekosystemu do działania i rozwoju nowych usług. KPT w tej roli wypada znakomicie - mówi i dodaje, że pięć mijających lat to dla firmy bardzo udany czas, w którym udało się zbudować mocny zespół liczący już ponad 100 osób. -Kielce okazały się być bardzo otwartym rynkiem, gdzie faktycznie można znaleźć zaangażowanych i pełnych pasji ludzi – zauważa. Jednym z projektów, będących przykładem łączenia świata nauki i biznesu, jest wspierany przez zespół KPT WORK_ON|IT. Studenci Politechniki Świętokrzyskiej w ramach jednego z przedmiotów, pracują nad realnymi problemami wskazanymi przez TT PSC i wypracowują rozwiązania. Najważniejsze jest to, że dzięki temu projektowi studenci mają szansę pracować nad swoimi projektami w nowoczesnym i kreatywnym środowisku, a także poprawić swoje umiejętności w zakresie komunikacji, kompetencji interpersonalnych oraz pracy zespołowej. - Wyraźnie widzimy, że osoby te znacznie lepiej radzą sobie później podczas rekrutacji, oraz z większą pewnością siebie prezentują swoje rozwiązania - kontynuuje Wojciech Wąsik.

Spółka w najbliższym czasie nie zamierza zwalniać tempa rozwoju, licząc na to, że kolejne lata pozwolą powiększyć zespół dwukrotnie. Będzie to wymagało utrzymania bieżących projektów oraz pozyskania nowych. Szczególnie duży potencjał firma upatruje w zakresie rozwiązań IoT i wdrażania koncepcji Przemysłu 4.0. - Zwiększenie zatrudnienia pociąga za sobą konieczność zmian organizacyjnych tak, aby umożliwić skuteczne zarządzanie nowymi zespołami. Liczymy też na dalszą współpracę z uczelniami wyższymi w zakresie dopasowania jakości kształcenia do wymagań rynku oraz wsparcie lokalnych firm i otoczenia biznesu w inicjatywach promujących IT i nowe technologie – podsumowuje Wojciech Wąsik.

Transition Technologies PSC Sp. z o.o. jest częścią szerokiej, prywatnej grupy kapitałowej oferującej rozwiązania cyfryzacyjne z zakresu Przemysłu 4.0 dla klientów z wielu branż, w tym kompleksowe działania i profesjonalne doradztwo na wielu płaszczyznach z zakresu Rozszerzonej Rzeczywistości (AR), Internetu Rzeczy (IoT), Product Lifecycle Management (PLM), R&D Augmentation, rozwiązań Cloud czy produktów marki Atlassian. Spółka należy do Grupy Kapitałowej Transition Technologies, która działa na rynku od 1991 roku, stale rozbudowując swoje struktury. Obecnie zatrudnia ok. 2000 specjalistów, którzy rozwijają oraz tworzą nowoczesne rozwiązania dla biznesu. • Grupa obecna jest na trzech kontynentach - w Europie (Polska, kraje skandynawskie, Francja, Niemcy i Ukraina), Stanach Zjednoczonych oraz Azji (Tajwan, Malezja). TTPSC posiada rozbudowaną sieć partnerską składającą się z ponad 20 firm zajmujących się zarówno dostarczaniem oprogramowania, jak i wyszukiwaniem specjalistów czy body leasingiem. Ponadto współpracuje też z globalnymi firmami świadczącymi usługi outsourcingu. TTPSC rozwija także platformę benchout.com która pozwala na wynajem ekspertów, a nawet całych zespołów, według określonych kryteriów w relacjach B2B. Każda zainteresowana firma może określić dostępność zatrudnionych przez siebie specjalistów jak również przeszukać katalog według terminu czy dostępnych kompetencji.

Więcej o firmie: https://ttpsc.com/pl/

 

Powrót