Aktualności

2019-11-22

Dbają o jakość powietrza w żłobkach i przedszkolach. Kolejne urządzenia firmy ActivTek trafią do kieleckich placówek

ActivTek, lokator Kieleckiego Parku Technologicznego, od lat działa na rzecz poprawy jakości powietrza w polskich placówkach oświatowych. Lada dzień trafią tam produkowane przez firmę urządzenia do uzdatniania powietrza.

 Systemy ActivTek działają na bazie technologii RCI- Promieniowej Jonizacji Katalitycznej, która na terenie naszego kraju jest innowacyjnym rozwiązaniem problemów niskiej jakości powietrza. Technologia RCI  jako jedyna umożliwia oczyszczanie powietrza w sposób aktywny, bez użycia filtrów. Jest wzorowana na procesach naturalnie zachodzących w przyrodzie (fotokataliza). Urządzenia ActivTek, dzięki wykorzystaniu aktywnej Technologii RCI mogą poszczycić się 99,9% skutecznością w eliminowaniu z powietrza szkodliwych zanieczyszczeń pod postacią bakterii, wirusów, alergenów, grzybów, pleśni, drobnych pyłów oraz lotnych związków organicznych. Wyniki te potwierdzają badania przeprowadzone przez polskie i zagraniczne ośrodki naukowe. 

ActivTek od lat działa na rzecz poprawy jakości powietrza w polskich placówkach oświatowych poprzez prowadzenie kampanii społecznej "Akcja Zdrowe Przedszkole". To dlatego firma zdecydowała się wziąć udział w przetargu na zakup i instalację urządzeń uzdatniania powietrza w ramach programu realizowanego przez Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska oraz Wydział Edukacji, Kultury i Sportu kieleckiego Urzędu Miasta. Już teraz dzięki temu udało się wyposażyć część kieleckich przedszkoli i żłobków w tego typu instalacje. – Takie systemy doskonale się sprawdzają – maluchy mniej chorują, zmniejszają się objawy uczuleniowe u dzieci cierpiących na alergie wziewne, powietrze w salach jest czyste i pozbawione przykrych zapachów  – informuje Marcin Malicki, właściciel firmy i powołując się na raport projektu SINPHONIE oraz przeprowadzane w ostatnich latach badania m.in. Politechniki Lubelskiej, zauważa że standard powietrza w polskich placówkach oświatowych jest niepokojąco niski. - Gromadzą się tam wirusy, bakterie, niebezpieczny formaldehyd, benzen, dwutlenek azotu i drobne pyły. Zanieczyszczenia te negatywnie wpływają na rozwój i zdrowie dzieci, wywołują choroby i reakcje uczuleniowe, obniżają zdolności poznawcze, pogarszają samopoczucie. Częste choroby maluchów to z kolei powszechny problem rodziców dzieci uczęszczających do przedszkoli. W tym tygodniu miasto rozstrzygnęło przetarg, który udało nam się wygrać. Wkrótce zamówi u nas 15 urządzeń dla kieleckich placówek - mówi.

Jak informuje Agata Binkowska, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska, w 7 miejskich palcówkach oświatowych zainstalowano już 30 urządzeń oczyszczających powietrze. Do końca tego roku w kolejnych 7 zamontowane zostanie 15 takich urządzeń. Tym samym wszystkie samorządowe żłobki z terenu miasta będą wyposażone w urządzenia oczyszczające powietrze. Wydział Gospodarki Komunalnej i Środowiska przewiduje kontynuacje rozpoczętych działań.

Urządzenia ActivTek obecnie znajdują coraz większe uznanie na polskim rynku także w budynkach administracji publicznej, biurowcach, szpitalach, hotelach, przedszkolach oraz w branży spożywczej. Ich skuteczność, wysoką jakość oraz innowacyjność potwierdzają przyznane atesty i certyfikaty. Ostatnim, zdobytym w listopadzie wyróżnieniem jest Innowacyjny Produkt Rolniczy 2019 w kategorii "Budynki inwentarskie i wyposażenie". Celem konkursu było wyróżnienie pomysłów i działań, które przyczyniają się do poprawy warunków gospodarowania i funkcjonowania właścicieli oraz osób zarządzających gospodarstwami rolnymi.

- Najważniejszym celem oraz misją dla ludzi skupionych wokół ActivTek jest ochrona zdrowia użytkowników budynków oraz poprawa jakości środowiska wewnętrznego. Produkty marki są bezpieczne i przyjazne dla środowiska, a posiadana Zielona Karta Produktu umożliwia uzyskanie dodatkowych punktów w prestiżowej, proekologicznej  klasyfikacji LEED dla budynków – mówi Marcin Malicki. Dodaje, że w ostatnim czasie firma wprowadziła na rynek rewolucyjny, dwustopniowy system  uzdatniania powietrza, działający w oparciu o aktywną technologię RCI oraz wysokowydajną filtrację elektrostatyczną SuperV. Dzięki unikatowemu połączeniu tych dwóch technologii urządzenie AcivTek kompleksowo rozwiązuje problem smogu, wychwytując z powietrza LZO i pyły wielkości < 0,3 – 10 mikrona, zapewnia nieprzerwaną, 24-godzinną  czystość mikrobiologiczną zarówno powietrza, jak i powierzchni wewnątrz pomieszczeń.

Więcej informacji: http://activtek.pl/ 

 

Powrót