Aktualności

2019-11-21

PODOPHARM rusza z wielką inwestycją. Powstanie centrum szkoleniowe dla podologów i laboratorium badawczo-rozwojowe

Tworzy innowacje na skalę światową. Jest promotorem niedocenianej w Polsce dziedziny medycyny, jaką jest podologia. Szturmem zdobywa kolejne zagraniczne rynki, a nagród i wyróżnień, których jest laureatką sama dziś nie jest w stanie policzyć. Aneta Oleszek, właścicielka firmy PODOPHARM, planuje w KPT kolejną wielką inwestycję.

Czechy, Słowacja, Portugalia, Grecja, Cypr, Wielka Brytania, Irlandia, Serbia, Uzbekistan, Kazachstan, Ukraina, Litwa, Szwecja, Mołdawia – to kraje, do których już trafiły produkty firmy PODOPHARM – innowacyjne kosmetyki przeznaczone głównie dla diabetyków i osób zmagających się z wrażliwą skórą. Ale pierwszym wynalazkiem Anety Oleszek, który zdobył serca podologów była słynna już Podoklamra, czyli czasowy implant do korekcji wrastających paznokci. Po niej pojawił się pomysł na preparaty kosmetyczne, które równie szybko zaczęły cieszyć się popularnością. Właścicielka firmy obok wykorzystywania tylko najlepszej jakości składników stawia na patenty. To buduje siłę marki i zaufanie klientów. - W tym roku otrzymaliśmy patent na wieloskładnikowy preparat do regeneracji łożyska paznokci, dłoni i stóp. Opatentowana została receptura i technologia wytwarzania, która polegała na zawieszaniu liofilizowanego wysokotłuszczowego białka z colostrum w emulsji kosmetycznej. Na tej technologii oparty jest krem barierowy do twarzy i krem do stóp z colostrum – tłumaczy właścicielka PODOPHARM. Dodaje, że firma jako pierwsza na świecie wprowadziła innowację wykorzystującą 99,5-procentowy klarowany tłuszcz z colostrum. Linia ta została niedawno nagrodzona podczas  Kongresu i Targów Kosmetycznych LNE, największej w Polsce, kultowej już imprezy branży beauty. – Szacuje się, że w Polsce na cukrzycę choruje już ponad 2 mln osób. To choroba cywilizacyjna. W naszym kraju dokonuje się najwięcej w Europie amputacji w związku z powikłaniami po niej, a liczba pacjentów, którzy już z poważnymi problemami trafiają do naszych gabinetów jest dowodem na to, że profilaktyka u nas „kuleje” – mówi Aneta Oleszek. Dlatego szefowa PODOPHARMU zamierza kontynuować swoją misję – promocję podologii i zachęcanie do dbania o stopy. Najbliższe plany rozwojowe są imponujące. Na nabytych od gminy Kielce w drodze przetargu terenach inwestycyjnych, profesjonalnie uzbrojonych przez Kielecki Park Technologiczny, zamierza wybudować siedzibę PODOPHARM. Na powierzchni ponad 3 tys. metrów kwadratowych powstanie nowoczesny obiekt, w którym znajdzie się laboratorium badawczo-rozwojowe oraz centrum szkoleniowe w postaci kliniki, gdzie pracownicy gabinetów podologicznych, nie tylko z kraju, będą rozwijać nowe umiejętności. W nowym miejscu lekarze – chirurdzy, diabetolodzy i dermatolodzy – będą wykonywać specjalistyczne zabiegi. Co ważne, w dystrybucji produktów wspierać firmę będzie równolegle budowany przez KPT Inkubator Logistyczny Rotterdam Inc. 

- Nie miałam wątpliwości co do tego, by dalszą przyszłość dalej wiązać z KPT. To prestiżowe miejsce, które cztery lata temu pozwoliło mojej firmie, jako start-upowi „rozwinąć skrzydła”. To tutaj skupia się innowacyjny biznes. Mogliśmy od razu skorzystać z przestrzeni do spotkań, co uwiarygadniało nas jako rzetelną firmę i utwierdzało naszych przyszłych kontrahentów w przekonaniu, że w PODOPHARMIE pracują sami profesjonaliści. Gdybym na początku mojej działalności nie otrzymała tego wsparcia, które otrzymałam od KPT, to nie rozwinęłabym się w takim zakresie, albo po prostu wybrałabym inne miasto. Ale zależało mi na tym by pozostać tu gdzie jest mój rodzinny dom – podkreśla Aneta Oleszek. Takim drugim domem właśnie nazywają PODOPHARM ludzie tam pracujący. Właścicielka od początku wiedziała, że stworzy miejsce, w którym każdy się będzie dobrze czuł. – Za sukcesem stoją ludzie. Tu każdy ma wpływ na to jakie produkty tworzymy i jak jesteśmy postrzegani - mówi.

Koncepcja architektoniczna nowej siedziby firmy gotowa ma być w ciągu najbliższych miesięcy. Budowa ruszy za rok i potrwa dwa lata.

Więcej informacji: www.podopharm.pl  
Galeria zdjęć

Powrót