Aktualności

2019-11-05

"Podglądali" pracę KPT

Przez pięć dni KPT był miejscem stażu dla trójki młodych ludzi biorących udział w projekcie YESS (Youth Enterprise Shadowing Scheme).

Projekt YESS – Młodzieżowe Programy Staży Towarzyszących ma na celu wspieranie walki z bezrobociem wśród młodych ludzi, jednocześnie wpływając na ich przyszłe decyzje zawodowe poprzez wzbogacenie zrozumienia praktycznych aspektów przedsiębiorczości i samozatrudnienia. Służyć ma temu wypracowany w ramach projektu program „Enterprise Shadowing Schemes” (program „Staży towarzyszących”) wykorzystujący metodę „Job shadowing” - popularną i efektywną formę pracy z młodymi ludźmi.

Studentki kieleckich uczelni - Martyna, Kamila i Marlena podczas 5-dniowej wizyty w KPT „podglądały” czym zajmują się poszczególne działy Parku. - Każdy uczestnik stażu dostał swoje indywidualne zadania, które wpisywały się w idee działu w którym się znalazł. Zdobyłyśmy cenną wiedzę teoretyczną i praktyczną. Pozwoliło nam to poszerzyć nasze poglądy na temat stanowisk pracy i odnaleźć odpowiedzi na pytania z jakimi dołączyliśmy do tego projektu (np. Jakie zadania obowiązują pracowników na konkretnych stanowiskach? Jakimi cechami charakteru musi odznaczać się pracownik interesujących nas stanowisk? Jak wygląda schemat pracy i jakie codzienne wyzwania towarzyszą pracownikom? Czy ten rodzaj/tryb/typ pracy odpowiada naszym oczekiwaniom? – opowiada Martyna. - Śmiało można stwierdzić, że jesteśmy zadowolone z pobytu w KPT. Mogłyśmy zaobserwować tu bardzo wysoką kulturę pracy, którą odznaczali się pracownicy. Przestrzeń biurowa jest bardzo przyjemna i pomaga w koncentracji podczas wykonywania swoich obowiązków. Atmosfera panująca podczas stażu, była bardzo swobodna. Bardzo szybko zostałyśmy otwarcie przyjęte do grona pracowników dzięki czemu jeszcze łatwiej można było uzyskać odpowiedzi na tworzące się pytania. Przebywanie z osobami wykształconymi, pełnymi pasji i doświadczeń wzbogaciło nas o przypływ nowej energii twórczej i motywacji do działania – dodaje Martyna.

Uczestniczki stażu wzięły udział w spotkaniu organizacyjnym w sprawie jednego z realizowanych przez KPT projektów międzynarodowych, gdzie były świadkami profesjonalnego zarządzania zespołem, planowania oraz rozdysponowania zadań, a także analizy wyzwań, które mogą pojawić się w przyszłości. - Ciekawym doświadczeniem było również  obserwowanie warsztatów dla studentów Politechniki Świętokrzyskiej. Styczność z ciekawymi ludźmi, możliwość obserwacji osoby prowadzącej warsztaty oraz utożsamienie się z KPT dało wielką satysfakcję i otworzyło nas na nowe wyzwania – kontynuuje Martyna.

Studentki uczestniczyły także w spotkaniu w Zespole Szkół Elektrycznych i prezentacji idei KPT oraz zachęcenia młodych ludzi do rozwoju własnych pomysłów biznesowych przy pomocy świadczeń które oferuje Kielecki Park Technologiczny. -  KPT jest organizacją bardzo otwartą i nastawioną na rozwój młodych ludzi. Niewątpliwie taka forma zdobywania wiedzy i udzielania się na rynku, jest bezcennym doświadczeniem dla młodych ludzi, którzy wciąż szukają swojej prawdziwie satysfakcjonującej drogi kariery zawodowej. Udział w tym projekcie przyniósł same pozytywne refleksje i wspomnienia oraz dał wiele nowej energii, zapału do działania i motywacji – podsumowuje Martyna.
Galeria zdjęć

Powrót