Aktualności

2019-10-29

Forum Liderów Cyfrowego biznesu pod patronatem KPT

Forum Liderów Cyfrowego biznesu pod patronatem KPT

14-15 listopada 2019 w warszawskim kampusie Google for Startups odbędzie się konferencja Digital Champions 2019 – VI Forum Liderów Cyfrowego Biznesu. Jednym z honorowych patronów jest Kielecki Park Technologiczny.  

Wydarzenie każdego roku licznie przyciąga pasjonatów cyfrowej transformacji. Organizatorem jest firma RETHINK, a tematem tegorocznej konferencji jest „CYBERCOMPETITION. MASTERING DIGITAL WARFARE IN BUSINESS, CULTURE & POLITICS”.

Po raz szósty eksperci, przedsiębiorcy, decydenci i naukowcy spotkają się na Forum Digital Champions, aby podjąć dyskusję o potencjale i wyzwaniach cyfrowej transformacji, najlepszych praktykach i nieoczekiwanych konsekwencjach techno-ewolucji. 
Naszym głównym celem w tym roku jest odkrywanie taktyk, praktyk i rozwiązań, które pomagają osiągnąć większą konkurencyjność w biznesie i na arenie społeczno-politycznej. Zbadamy wątek hiperkonkurencji - wysoce nieprzewidywalnego, burzliwego, niestabilnego środowiska gospodarczego i politycznego, powstającego w wyniku przyspieszających innowacji technologicznych. Będziemy również wracać do wybranych wątków z lat ubiegłych, pokazując ich nowe, aktualne aspekty  – mówi o tegorocznej tematyce Digital Champions Borys Stokalski, dyrektor programowy Forum, Partner Rethink.

Osobną sesję poświęcimy aksjologii i metafizyce. Zwrócimy uwagę naszej publiczności na nowy obszar cyfrowych innowacji i cyber-konkurencji, jaki stanowi przestrzeń kosmiczna. Przedstawimy też fenomen “NewSpace”, inspiracji poszukamy również w świecie E-Sportu. Pokażemy jak rozwija się kultura i biznes „transferu przeżyć”, w agendzie pojawią się wątki ekstremalnych doświadczeń w przemyśle cyfrowej rozrywki, zagadnienia IoT, 5G, cyfrowy arsenał w biznesie konsumenckim i wiele innych gorących tematów. Jak co roku planujemy debatę o wątpliwej przyszłości rzeczy oczywistych - dodaje Borys Stokalski.

Kielecki Park Technologiczny znalazł się w gronie patronów honorowych wydarzenia obok takich instytucji, jak obok Ministerstwo Przedsiębiorczości i  Technologii, JM Rektor Szkoły Głównej Handlowej, Akademia Leona Koźmińskiego,  IAB Polska, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, Konfederacja Lewiatan, Poznański Park Naukowo-Technologiczny i  Krakowski Park Technologiczny.

- Temat cyfryzacji jest nam szczególnie bliski z racji realizowanych przez nas projektów, jak Digital Innovation Hub, czy IT Launch Box. Chcemy pomagać firmom w naszym mieście by szły z duchem czasu i stawały się konkurencyjne na polskim i zagranicznym rynku, do czego niezbędna już jest transformacja cyfrowa i digitalizacja procesów zachodzących w przedsiębiorstwach. Cieszymy się, że możemy być częścią tak prestiżowego przedsięwzięcia. Liczymy na merytoryczną dyskusję, nową wiedzę i cenne relacje – mówi Marcin Januchta, kierownik Działu Promocji i PR KPT.  

Dwudniowe Forum to potężna dawka wiedzy, inspiracji, dyskusji, wymiany poglądów i doświadczeń. Podczas licznych debat, warsztatów, wywiadów i prelekcji ważne są przede wszystkim integracja, najnowsze trendy, praktyczne podejście i doskonała atmosfera. Digital Champions łączy tradycyjne organizacje z pionierami cyfrowych innowacji, dojrzałe organizacje ze startupami, firmy inicjujące cyfrowe transformacje z tymi, którzy na tej drodze odniosły realne sukcesy. Uczestnikami sesji są również innowatorzy i badacze łączący światy nauki, sztuki i technologii. Ta różnorodność branż, funkcji i perspektyw daje unikatowe doświadczenie wymiany wiedzy i dobrych praktyk dotyczących najważniejszych aspektów TECHNOEWOLUCJI w biznesie, kulturze i życiu społecznym.

Pierwszego dnia konferencji, podczas wieczornej Gali ma również miejsce ogłoszenie wyników Konkursu Digital Champions organizowanego przez PIIT. Celem Konkursu jest wyróżnienie firm i osób, których działania są przykładem dobrych praktyk w świecie cyfrowego biznesu

Ubiegłoroczna edycja Digital Champions zgromadziła w miejscu konferencji oraz on-line ponad 1000 uczestników. W tym roku również planowana jest transmisja internetowa wszystkich sesji odbywających się na sali plenarnej. Dla osób, które nie mogą uczestniczyć w konferencji osobiście, istnieje możliwość zapisu na live streaming (na podany adres w dniu konferencji zostanie wysłany link do transmisji). Szczegóły i formularz rejestracyjny na www.digitalchampions.pl.

Udział w imprezie jest bezpłatny, już dziś można się zarejestrować wchodząc na stronę: www.digitalchampions.pl.

Powrót