Aktualności

2019-10-20

Dyplomaci w KPT

Szefowie misji dyplomatycznych z ponad 20 krajów świata poznawali potencjał Kieleckiego Parku Technologicznego. Był to jeden z punktów trzydniowej wizyty w województwie świętokrzyskim organizowanej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Wizyta w naszym regionie (18-20 października) rozpoczęła się od Kielc. W KPT dyplomacji spotkali się z przedstawicielami firm EkoEnergia Polska, CABIOMEDE, Transition Technologies PSC, PODOPHARM, LYO Food i PROHACCP. – Otrzymaliśmy informację, że nasi goście chcą spotkać się z naszymi start-upami, które już się rozwinęły i z sukcesem zdobywają także międzynarodowe rynki. Wybraliśmy firmy, które reprezentują różne branże, by pokazać jak wiele w KPT się dzieje – mówi Marcin Januchta, kierownik Działu Promocji i PR KPT.

W sumie w regionie gościła 42-osobowa grupa ambasadorów wraz z rodzinami, reprezentująca misje dyplomatyczne: Afganistanu, Albanii, Australii, Bangladeszu, Białorusi, Chorwacji, Czarnogóry, Holandii, Indii, Indonezji, Irlandii, Izraela, Demokratycznej Republiki Konga, Republiki Korei, Mołdawii, Nigerii, Nowej Zelandii, Serbii, Szwajcarii, Tajlandii, Węgier i Wietnamu. Gościom towarzyszył dyrektor oraz wicedyrektor Protokołu Dyplomatycznego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Polski.

Ambasadorzy podczas wizyty w KPT mogli poznać perspektywy rozwojowe regionu w obszarze gospodarki i spotkać się z kieleckimi studentami – konstruktorami najlepszego łazika marsjańskiego. Odwiedzili także Energetyczne Centrum Nauki KPT.
Galeria zdjęć

Powrót