Aktualności

2017-05-09

Poznaj z nami Kielecki Park Technologiczny. Dni Otwarte Funduszy Europejskich

Kielecki Park Technologiczny po raz kolejny włączył się do akcji pn. Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Celem wydarzenia jest prezentacja lokalnych przestrzeni, które zmieniły się dzięki unijnemu wsparciu.

Wydarzenie ma pokazać w jaki sposób przedsiębiorczy ludzie potrafią korzystać z unijnych funduszy, by realizować projekty, które zmieniają lokalną przestrzeń. Taką wyjątkową, nowoczesną przestrzeń udało stworzyć się w Kielcach przy ulicy Olszewskiego. Decyzja o utworzeniu Kieleckiego Parku Technologicznego została podjęta w 2006 roku. Wówczas rozpoczęły się przygotowania. Dwa lata później uchwałą Rady Miasta instytucję powołano do życia. Budowa KPT należy do największych gospodarczych inwestycji realizowanych w Kielcach. Cała infrastruktura Parku powstała właśnie dzięki dofinasowaniu z funduszy UE. W pierwszej kolejności wybudowano Zespół Inkubatorów Orange oraz Centrum Technologiczne. W kolejnych latach powstał budynek Skye Inc. oraz centra kompetencji: Fashion Design, Druku 3D, ICT oraz Centrum Kompetencji w zakresie CNC. Współfinansowana z UE była również budowa Energetycznego Centrum Nauki.

Jak zauważa Szymon Mazurkiewicz, dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, kielczanie mogą być dumni z Parku, bo to jedyne w województwie miejsce, które pozwala rozwijać się młodym firmom, a nowe firmy, to miejsca pracy. - Dzięki naszym inwestycjom, niegdyś zaniedbana, poprzemysłowa część Kielc zmieniła się w bardzo reprezentacyjną dzielnicę biznesową. Nowoczesna infrastruktura oraz usługi biznesowe i rozwojowe zachęcają do tego, by młodzi ludzie po studiach, którzy chcą zrobić karierę i odnieść sukces w biznesie, pozostali w Kielcach i tu się rozwijali. Każdego dnia w Parku „rodzą się” nowe pomysły. Staramy się wcielać je w życie, by miejsce to wyróżniało się spośród innych podobnych instytucji w kraju. Mamy profesjonalne centra badawczo-rozwojowe, a Kielecki Park Technologiczny to dziś rozpoznawalna marka nie tylko w kraju – mówi Szymon Mazurkiewicz.

W tym roku Dni Otwarte Funduszy Europejskich KPT organizuje 19 maja. O godz. 10.00 w sali Dolina Krzemowa (budynek Orange Inc.) Leszek Skalimowski z Collect Consulting opowie nt. aktualnego naboru wniosków unijnych na dofinansowanie rozwoju przedsiębiorstw. Collect Consulting jest firmą, która wspiera w rozwoju organizacje z sektora prywatnego oraz publicznego poprzez świadczenie kompleksowych usług doradczych. Działalność dla sfery publicznej koncentruje się na usługach doradczych w zakresie realizacji inwestycji, finansowania zewnętrznego oraz innowacji i transferu technologii. Natomiast dla sektora prywatnego Collect Consulting realizuje projekty w obszarach restrukturyzacji i procesów biznesowych, finansowania zewnętrznego oraz zarządzania wierzytelnościami.

O godz. 10.30 w sali BusinessHub dla chętnych odbędzie się szkolenie z podstaw tworzenia biznesplanu. Aby wziąć udział w powyższych wydarzeniach należy zarejestrować się poprzez e-mail: promocja@technopark.kielce.pl

Tymczasem w tym samym dniu, o godz. 17, 18 i 19, w Energetycznym Centrum Nauki KPT obowiązywać będą bezpłatne wejścia na wystawę. Ekspozycja ECN opowiada o energii i składa się z 28 interaktywnych stanowisk, przeznaczonych do samodzielnego eksperymentowania. Znajduje się tam między innymi potężny, ważący ponad 750 kg kołowrót. To urządzenie nawiązujące formą do kombajnu górniczego, ale napędzane siłą ludzkich mięśni. Wystawa podzielona została na trzy strefy: „Ogień i Ziemia”, „Powietrze i Woda” oraz „Człowiek”. Na wydarzenie 19 maja w ECN obowiązuje rejestracja telefoniczna pod nr tel. 41 278 72 50.
Galeria zdjęć

Powrót