Aktualności

2019-01-15

Komercjalizacja wiedzy a rzeczywistość – wywiad

Określenie rzeczywistych potrzeb sektora transferu technologii to główny cel projektu ITTA, który wraz z międzynarodowymi partnerami realizuje KPT. O tym jak w Polsce wygląda współpraca między nauką a biznesem, a także o najbardziej pilnych potrzebach w zakresie transferu wiedzy i technologii rozmawiamy z Pawłem Kocańdą, brokerem innowacji i rzecznikiem patentowym Politechniki Świętokrzyskiej. 

Więcej

2019-01-09

Wirtualny spacer po KPT

Powstał wirtualny spacer po Centrum Konferencyjnym i Energetycznym Centrum Nauki Kieleckiego Parku Technologicznego. Realizację przygotowała firma Plany 3D, marka należąca do lokatora Parku.

Więcej

2019-01-07

Transition Technologies PSC stworzył serwis do wynajmowania pracowników

Nowoczesną platformę umożliwiającą przedsiębiorstwom szybkie i efektywne pozyskanie wysokiej klasy specjalistów i znalezienie partnera biznesowego stworzyła firma Transition Technologies PSC, lokator Kieleckiego Parku Technologicznego.

Więcej

2018-12-21

Duże zainteresowanie przygotowaniem projektu inkubatora Rotterdam

Jedenaście firm zainteresowanych jest przygotowaniem dokumentacji projektowej inkubatora logistycznego Rotterdam INC.

Więcej

2018-12-17

II edycja Konkursu na najlepszą pracę dyplomową

Do 28 lutego 2019 roku można nadsyłać zgłoszenia do Konkursu na najlepszą pracę dyplomową w roku akademickim 2017/18. Przedsięwzięcie po raz drugi organizują Kielecki Park Technologiczny i Politechnika Świętokrzyska.

Więcej

2018-12-12

Nowa inwestycja firmy EkoEnergia. Powstanie nowoczesne centrum OZE

Nowoczesne centrum odnawialnych źródeł energii wraz z zapleczem badawczo-rozwojowym i szkoleniowym powstanie w Kieleckim Parku Technologicznym. Inwestycję w ciągu najbliższych dwóch lat zrealizuje firma EkoEnergia, lokator KPT.

Więcej

2018-12-12

Ambitne plany 4D Office. W przyszłym roku ruszy budowa zakładu produkcyjnego

Nowoczesny zakład produkcyjny o powierzchni ponad 3 tys. mkw. wybuduje w Kieleckim Parku Technologicznym spółka 4D Office. Firma, w drodze przetargu, nabyła uzbrojony przez KPT teren.

Więcej

2018-12-12

Przyszłość pod hasłem wielkich inwestycji

Realizacja wielkich inwestycji i budowa programu inkubacyjnego – to plany Kieleckiego Parku Technologicznego na najbliższy czas.

Więcej

2018-12-05

Jubileusz ZSI

Wsparcie młodych na rynku pracy to jeden z głównych celów współpracy Kieleckiego Parku Technologicznego z Zespołem Szkół Informatycznych im. gen. J. Hauke-Bosaka w Kielcach. Placówka obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia.

Więcej

2018-12-04

„Podstawy Design Thinking” - bezpłatne warsztaty w KPT

Co to jest myślenie projektowe i czy warto korzystać z metodologii Design Thinking dowiedzą się uczestnicy bezpłatnych warsztatów, które odbędą się 17 grudnia w KPT.

Więcej