Aktualności

2012-08-28

Laboratorium Szybkiego Prototypowania 3D powstało w KPT


Dwa i pół miliona złotych trafi do Kieleckiego Parku Technologicznego. Pieniądze zostaną przeznaczone na wyposażenie i uruchomienie Laboratorium Prototypowania 3D. Dofinansowanie pochodzi z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki a zostało  przyznane  przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego.

Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz informuje, że w najbliższym czasie podpisana zostanie umowa dotycząca wyposażenia laboratorium w odpowiedni sprzęt. Pomieszczenia są już gotowe. Laboratorium Prototypowania 3 D zaprojektowano  z myślą o przedsiębiorcach.  Wystarczy, że firma przedstawi pomysł na produkt, a Park przygotuje projekt, model 3d a nawet krótką serię opracowywanego artykułu. W laboratorium będzie można także sprawdzić z jakich materiałów należy wykonać produkt. Działalność będzie prowadzona z zastosowaniem wielu nowoczesnych technologii. Dotyczy to nie tylko projektowania, ale przede wszystkim przygotowania prototypów. - Do tej pory, przedsiębiorcy z naszego regionu nie mieli możliwości skorzystania z tak kompleksowej usługi. Teraz dzięki Laboratorium 3D usytuowanym  w naszej siedzibie będzie to  możliwe. Dodatkowo przez pierwsze 3 lata usługa będzie bezpłatna- informuje dyrektor KPT.
Laboratorium jest  instytucją otwartą na współpracę z wieloma środowiskami. Pierwsi klienci będą mogli z niego skorzystać w 2013 roku.
Galeria zdjęć

Powrót