Aktualności

2020-03-23

Inżynierowie z CABIOMEDE produkują przyłbice dla szpitali

Nową linię produkcyjną środków ochrony osobistej uruchomiła spółka CABIOMEDE, lokator Kieleckiego Parku Technologicznego. Są to tzw. przyłbice, produkt na który jest obecnie ogromne zapotrzebowanie.

Na co dzień CABIOMEDE umożliwia dostęp do zaawansowanych usług badawczo-rozwojowych dla przedsiębiorstw związanych z branżą medyczną, w szczególności weterynarią. Oferuje także spersonalizowane rozwiązania dla sportowców. Inżynierowie ze spółki tworzą na przykład indywidualnie dopasowane ochraniacze piszczeli, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu piłkarzy. - Produkując wyroby medyczne i sprzęt sportowy zachowujemy najwyższe standardy jakości. Nasze produkty posiadają certyfikat zgodności z normami europejskimi i wykonane są z materiałów, które mogą mieć bezpośredni kontakt ze skórą. Są również odporne na działanie środków dezynfekcyjnych, czy po prostu wygodne – superlekkie. Tak samo jest teraz, przy produkcji przyłbic – informuje Mateusz Pawlik, właściciel CABIOMEDE. Podkreśla, że przyłbica jest środkiem ochrony osobistej, który ma zminimalizować ryzyko wystąpienia zakażeń. Chroni twarz jako dodatkowe zabezpieczenie, by nie przenieść wirusa np. z rąk poprzez nieświadome dotykanie ust czy oczu.  

Firma ruszyła z produkcją, która w pierwszej kolejności ma zaspokoić zapotrzebowanie lokalnych szpitali i jednostek zdrowotnych. Oferta będzie następnie kierowana do branży kosmetycznej i usługowej, a więc najbardziej narażonej na bezpośredni kontakt z klientami.

Szpitale, które chcą nabyć produkty proszone są o bezpośredni kontakt się z Mateuszem Pawlikiem: +48 791 369 777; mateusz.pawlik@cabiomede.com.
Galeria zdjęć

Powrót